У Німеччині проводять обшук у банку UBS через підозри про відмивання грошей російським олігархом

У Німеччині проводять обшук у банку UBS через підозри про відмивання грошей російським олігархом

Через банк могло бути незаконно переказано “багато мільйонів” євро

У Німеччині проводять обшук у банку UBS через підозри про відмивання грошей російським олігархом
фото Shutterstock

Німецькі слідчі обшукують відділення швейцарського банку UBS в Німеччині у зв'язку зі звинуваченнями у відмиванні грошей щодо російського олігарха.

Джерело. Про це пише CNN.

Деталі. Офіцери Управління кримінальної поліції Німеччини сьогодні розпочали обшуки відділень у Франкфурті та Мюнхені, повідомив представник Генеральної прокуратури Франкфурта.

Німецькі ЗМІ називають ці відділення банку філіалами швейцарського банку UBS.

За словами представника прокуратури, що сам банк не є метою, але так влада сподівається отримати докази щодо звинувачень у відмиванні грошей проти громадянина росії.

Хоча його ім’я не називають, представник прокуратури підтвердив, що це та сама людина, нерухомість якої раніше обшукували за аналогічними звинуваченнями. Отже йдеться про громадянина росії узбецького походження Алішера Усманова.

Представник UBS повідомив CNN: «Ми підтверджуємо, що офіси UBS Europe SE у Франкфурті та Мюнхені наразі обшукуються прокуратурою. Ми повністю співпрацюємо з владою».

Представник Усманова спростував звинувачення, назвавши їх необґрунтованими, хибними та наклепницькими. Усманову досі не пред'явлено жодних звинувачень у скоєнні правопорушень у Німеччині.

Попередні звинувачення кримінальної поліції на адресу росіянина включали переказ коштів з метою ухилення від сплати податків. Зокрема, повідомлялося, що було переведено «багато мільйонів» євро нібито для того, щоб уникнути сплати податків.

«Громадянин рф підозрюється в організації кількох операцій з грошима в період з 2017 по 2022 рік з метою приховування їх походження згідно з опублікованим 27 вересня прес-релізом Кримінальної поліції. Підозрюється, що суми грошей були отримані в результаті злочинних дій, зокрема, внаслідок ухилення від сплати податків. Згідно з поточним станом розслідування, обсяг транзакцій із переведеними грошовими сумами обчислюється багатозначними мільйонами», – йдеться у прес-релізі поліції.

Бекграунд. У вересні поліція провела обшуки на яхті, пов'язаній з Усмановим, яка зараз стоїть у бременській гавані на час розслідування, а також на одній з вілл у престижному районі озера Тегернзее. Прес-секретар Усманова заперечував будь-які правопорушення з боку російського бізнесмена, заявивши, що він є «законним та сумлінним платником податків і завжди своєчасно та вчасно сплачував податки».

Нагадаємо, згідно з розслідуванням WSJ, путінські олігархи виводили мільярди своїх коштів на Захід через мережу офшорів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло