Україна запасла вугілля вдвічі більше за норму та видобула лише на 2% менше газу

Україна запасла вугілля вдвічі більше за норму та видобула лише на 2% менше газу

На складах ТЕС і ТЕЦ маємо 1,5 млн тонн вугілля, у газосховищах - 14,6 млрд куб. метрів газу

Україна запасла вугілля вдвічі більше за норму та видобула лише на 2% менше газу
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль
Фото: УНІАН

Що сталося. В Україні накопичено майже вдвічі більше вугілля, аніж потрібно для проходження опалювального сезону. За дев'ять місяців року видобуто майже 10 млрд кубометрів природного газу – це на 2% менше у порівнянні з аналогічним періодом торік.

Джерело. Про це на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Деталі. За його словами, відносно м’яка осінь та економія енергоресурсів досі дозволяє Україні закачувати газу більше, ніж його відбирають з газосховищ. Станом на сьогодні в запасах у нас є 14,6 млрд куб. метрів газу.

«На складах ТЕС і ТЕЦ маємо 1,5 млн тонн вугілля, що майже вдвічі більше, ніж необхідні гарантовані запаси. Тому ресурсів накопичено достатньо, і ключовим викликом залишається саме навмисні пошкодження енергетичної інфраструктури росією», – підкреслив прем'єр.

Він зазначив, що вже майже 60% всіх об’єктів по країні вже підключені до тепла. Тоді як евакуація жителів з Києва чи іншого міста через блекаут може застосовуватися в останню чергу як екстрений крок.

«Завжди потрібно мати план Б, але зараз ситуація далека від того, щоб оголошувати евакуацію будь-якого не прифронтового міста і тим паче столиці», – сказав Шмигаль.

Бекграунд. Раніше Кабінет Міністрів звільнив від сплати ПДВ та ввізного мита газогенератори, електричні двигуни й генератори, електрогенераторні установки та обертальні електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі та обігрівачі, а також деякі інші товари для енергетики та забезпечення тепла.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло