ОНОВЛЕНО: Фонд гарантування продав офіс збанкрутілого банку «Аркада» компанії з кіпрських офшорів Злочевського

ОНОВЛЕНО: Фонд гарантування продав офіс збанкрутілого банку «Аркада» компанії з кіпрських офшорів Злочевського

Офіс неподалік від Офісу президента пішов з торгів за ціною $700 за квадратний метр

ОНОВЛЕНО: Фонд гарантування продав офіс збанкрутілого банку 	«Аркада» компанії з кіпрських офшорів Злочевського
Фото: Українська правда

Що сталося. Головний офіс банку «Аркада» площею у 14 000 кв. м неподалік від Офісу президента продали за 351 млн грн компанії «Системойлінженерінг» з орбіти Миколи Злочевського – колишнього міністра екології та природних ресурсів. Наразі він перебуває у розшуку. 

Джерело. Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

Деталі. Зазначається, що бонусом новим покупцям відійшла ще й ділянка столичної землі під ним у 50 соток.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) півтора року безрезультатно намагався продати будівлю офісного центру. Вранці 10 жовтня, коли центр Києва атакували російські ракети, відбувся аукціон з продажу офісу, де ціну не підняли, а знизили втричі – до $700 за квадратний метр повністю облаштованого офісу, у якому прямо зараз є орендатори, які платять мільйони орендної плати. 

«Навіть зараз, у війну, квадратний метр у недобудованому «Аркадою» ж панельному ЖК на узбіччі Харківського масиву й досі, за відсутності попиту та власне забудовника, коштує майже $2 000. А комерційна нерухомість у центрі зараз, хоча ринку й немає, не обходиться дешевше $3 500 за метр», – йдеться у матеріалі.

Переможець торгів -ТОВ «Системойлінженерінг» – належить кіпрській «Ділоретіо Холдінгз», кінцевими бенефіціарками яких є Каріна та Анна Злочевські. 

Також в аукціоні брала участь «Інтер вей капітал» Василя Астіона, дніпропетровського друга замголови Офісу президента Андрія Смирнова.


ОНОВЛЕНО:

Сторони. ФГВФО спростував деякі твердження видання. Зокрема у пресслужбі пояснили, що інформація про повернення будівлі головного офісу «Аркади» у власність банку не відповідає дійсності, оскільки суд не скасував неринкову угоду з продажу будівлі, укладену напередодні виведення банку з ринку.

Також уточнили, що Фонд продавав не будівлю банку, а майнові права на нерухомість. Ба більше, у Фонді пообіцяли розрахуватися з кредиторами банку «Аркада» після отримання 351 млн грн від покупця.

«Твердження про продаж «під прикриттям обстрілів Києва» надумане, адже дату торгів на майданчику Prozorro.Продажі було призначено і анонсовано на сайті Фонду ще у вересні 2022 року, і ніхто не міг передбачити інтенсивність обстрілів у цей день», – йдеться у повідомленні.

Фонд додав, що інформація про штучне застосування «голландської» моделі торгів для продажу за нижчою ціною також є брехливою, адже успішним став другий «голландський» аукціон після 24 безуспішних спроб продати актив на «англійських» аукціонах.

«Наслідками запропонованого автором статті сценарію «тримати актив до кращих часів» була б, з високою ймовірністю, втрата активу через судові рішення не на користь кредиторів банку, як показує досвід виведення з ринку близько 100 банків у кризу 2014-2016 років. В такому разі кредитори банку не отримали б ані копійки», – зазначили у ФГВФО. 

Бекграунд. Нещодавно держпідприємство «Бурштин України» продали на аукціоні за пів ціни. Придбати державне майно зголосився один претендент – «Будтранс-Логістик».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло