Bloomberg: Китай відмовився від американської нафти й обрав дешевшу російську

Bloomberg: Китай відмовився від американської нафти й обрав дешевшу російську

Так само вчинила Індія, тому попит на нафту з Аляски дуже впав

Bloomberg: Китай відмовився від американської нафти й обрав дешевшу російську
фото Shutterstock

Китай відмовився від постачання американської нафти з родовищ на Алясці на користь російської нафти. Головною причиною стала готовність росії постачати сировину зі значною знижкою.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на дані компанії Vortexa.

Деталі. Після початку вторгнення росії в Україну американська нафта, видобута на Алясці, почала втрачати свої позиції. До війни постачання нафти з північного штату США були на максимумі за два десятки років, але вже в серпні 2022 року вони зійшли нанівець і були замінені нафтою з росії.

«У американської нафти просто закінчилися покупці. Ті покупці, які брали раніше нафту в ANS, перейшли на дешевші постачання зі Східного Сибіру», – наводить агентство слова аналітика Vortexa Рохіта Ратхода.

Ба більше, американська нафта з Аляски торгується з рекордною з 2014 року премією до американських еталонних сортів нафти, що робить постачання цієї сировини додатково невигідними для Китаю.

Видання зазначає, що подібна ситуація виникла і в Індії, яка відмовилася від канадських постачань на користь російських.

Москва наростила постачання до Китаю, Індії та Туреччини на тлі запровадження санкцій проти російської нафти. А 5 грудня щодо російських постачань почнуть працювати нові санкції – механізм граничних цін і європейське нафтове ембарго. Очікується, що ці заходи додатково зменшать доходи москви від експорту нафти.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що Європа обійшла Китай і стала найбільшим ринком СПГ у світі, однак у 2023 році їй доведеться серйозно конкурувати за постачання СПГ з Китаєм.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло