Відхід росіян із Херсона наближає ідеологічний розкол між путіним та його електроратом – ISW

Відхід росіян із Херсона наближає ідеологічний розкол між путіним та його електроратом – ISW

Підтримку розхитує нездатність збройних сил росії досягти максималістських цілей диктатора

This material is also available in English
Відхід росіян із Херсона наближає ідеологічний розкол між путіним та його електроратом – ISW
Президент росії владімір путін

Що сталося. Відхід російських військ із Херсона наближає ідеологічний розкол між прихильниками війни та президентом росії владіміром путіним. Втрата міста сіє сумніви у спроможності виконувати свої військові обіцянки.

Джерело. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Деталі. Провоєнний російський ідеолог Олександр Дугін відкрито розкритикував путіна за те, що той «здав» Херсон.

Зазначається, що путіну все важче утихомирювати частину свого вкрай ідеологізованого прихильного до війни електорату. Підтримку розхитує нездатність збройних сил досягти його максималістських цілей з повалення українського уряду та захоплення всієї України.

«Пряма критика Путіна у провоєнних колах майже безпрецедентна. Наростальні сумніви серед російських націоналістів знижують прихильність до путіна в екстремістських колах, тоді як мобілізація та великі втрати, ймовірно, продовжать погіршувати ставлення до нього з боку пересічних росіян», – зазначають аналітики.

Бекграунд. Як каже міністр оборони Великої Британії, взяття Херсона було єдиною стратегічною ціллю, яку російська армія змогла досягти на початку війни. 

«Тепер, коли це місто здають, прості люди в росії повинні, ймовірно, поставити собі питання: «Навіщо все це було?» В результаті незаконного вторгнення російська армія зазнала великих втрат у живій силі, а добилася лише міжнародної ізоляції та приниження», – сказав міністр оборони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло