Фонд гарантування вкладів фізосіб повністю розрахується з кредиторами банку «Аркада»

Фонд гарантування вкладів фізосіб повністю розрахується з кредиторами банку «Аркада»

Завдяки продажу майнових прав на будівлю центрального офісу банку «Аркада» за 351 млн грн це стало можливим

Фонд гарантування вкладів фізосіб повністю розрахується з кредиторами банку 	«Аркада»

Що сталося. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заявив, що повністю розрахується з кредиторами банку «Аркада» – громадянами та бізнесом, окрім колишніх власників фінустанови та пов’язаних осіб.

Джерело. Про це йдеться в пресрелізі фонду.

Деталі. Згідно з повідомленням, це стало можливим завдяки продажу майнових прав на будівлю центрального офісу банку «Аркада» по вул. Ольгинська за 351 млн грн.

«Об’єктом продажу стала не нерухомість, а майнові права (фактично право повернути актив через суд), через виведення активу з балансу банку напередодні його банкрутства. У серпні 2019 року пов’язана з банком «Аркада» компанія «Будеволюція» отримала кредит у фізичної особи на 260 млн грн.

У заставу за цим кредитом з невідомих причин було надано будівлю центрального офісу банку «Аркада», вартість якої складала третину активів фінустанови. Через неповернення коштів кредитор у липні 2020 року забрав заставу та перепродав, а у серпні банк було визнано неплатоспроможним», – зауважили у фонді.

Зазначається, що ФГВФО намагався повернути актив ще до визнання банку неплатоспроможним – звернувся до суду після зміни власника нерухомості у державному реєстрі речових прав, залучивши третьою стороною Національний банк, оскільки банк «Аркада» на той час ще був платоспроможним.

«Вдруге фонд звернувся до суду вже після запровадження тимчасової адміністрації та визнання угоди про заставу будівлі нікчемною, а також подав заяву до правоохоронних органів. Проте суд неправомірну угоду не скасував, а звернення до правоохоронних органів за два роки не дали результату», – заявили у ФГВФО.

У фонді додали: «Якби чергова, 26-та, спроба продати актив стала невдалою, фонд через ризики прийняття судом негативного рішення міг втрати актив з ймовірністю 99,9%, свідчить історичний досвід виведення з ринку 100 банків у кризу 2015–2017 років. Покупець отримав право відстоювати актив у суді, а фонд – кошти на розрахунки з усіма кредиторами у сумі 351 млн грн, які вже надійшли на рахунок банку «Аркада».

Бекграунд. Нагадаємо, що Фонд гарантування продав офіс збанкрутілого банку «Аркада» компанії з кіпрських офшорів Злочевського.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло