Глава МВФ: Війна в Україні — це «найважливіший негативний фактор» для світової економіки

Глава МВФ: Війна в Україні — це «найважливіший негативний фактор» для світової економіки

За її словами, світова напруга веде до роз’єднання глобальної економіки і розривання ланцюжків

Глава МВФ: Війна в Україні — це «найважливіший негативний фактор» для світової економіки
фото DR

Війна в Україні стане «найважливішим негативним фактором» для світової економіки цього року і, ймовірно, наступного року.

Джерело. Про це заявила в середу CNBC глава МВФ Кристаліна Георгієва.

Деталі. «Ми вважаємо, що війна в Україні є найважливішим негативним фактором для світової економіки цього року, а також, швидше за все, наступного року», – сказала вона CNBC у кулуарах зустрічі “Великої двадцятки” на саміті в Індонезії.

«Все, що викликає велике занепокоєння, звичайно ж, завдає шкоди перспективам зростання та задоволення потреб і сподівань людей у ​​всьому світі», – сказала директорка МВФ.

МВФ раніше попереджав про фрагментацію (розділення) світової економіки в результаті російсько-української війни та знижував прогнози зростання на 2023 рік до 2,7%, прогнозуючи уповільнення з очікуваних 3,2% у 2022 році.

«Це найслабший профіль зростання з 2001 року, за винятком світової фінансової кризи та гострої фази пандемії COVID-19», – йдеться в звіті міжнародного органу.

«Ми вже бачимо деякі ознаки фрагментації, і вони спричинені стурбованістю через безпеку поставок», – сказала Георгієва.

«Ми бачили [це] через Covid та через війну в Україні, що ланцюжки поставок перериваються, що завдає шкоди зростанню всередині країни та за кордоном», – наголосила вона.

Вона додала, що якщо світ вирішить розділитися на окремі блоки, то за це доведеться заплатити високу ціну.

«І ця ціна буде особливо високою для країн з відкритою економікою і, у ширшому сенсі, для країн, що розвиваються», – попередила Георгієва.

Азіатсько-Тихоокеанський регіон, наприклад, може втратити понад 3% ВВП, якщо торгівлю буде припинено в секторах, які постраждали від санкцій США проти Китаю, і якщо нетарифні бар'єри в інших областях будуть підвищені до «рівня часів холодної війни». – йдеться у звіті МВФ.

«Якщо ми не хочемо втрачати десь від $1,4 трлн до, можливо, $3,4 трлн на рік – тільки уявіть, що ми можемо зробити з цими грошима – тоді ми маємо дуже ретельно прогнозувати наслідки дій і бути мудрими, щоб не допустити занепаду в бідніших і менш безпечних країнах», – сказала Георгієва.

Більше про це – в матеріалі Mind “Чого чекати світовій економіці до кінця 2022 року”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло