Тариф «Укренерго» на передачу е/е може збільшитися в 1,5 раза у 2023 році – регулятор

Тариф «Укренерго» на передачу е/е може збільшитися в 1,5 раза у 2023 році – регулятор

Крім того, тариф на диспетчеризацію планується підвищити у 4,5 раза

Тариф 	«Укренерго» на передачу е/е може збільшитися в 1,5 раза у 2023 році – регулятор
Фото: flickr.com

Що сталося. Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила проєкти постанов про затвердження тарифів НЕК «Укренерго» на передачу та диспетчеризацію на 2023 рік.

Джерело. Відповідне рішення ухвалено на засіданні регулятора, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Зазначається, що тариф на передачу передбачається в розмірі 522,46 грн/МВт-год (зараз – 345,64 грн/МВт-год), тариф на диспетчеризацію – 283,18 грн/МВт- год (зараз 62,13 грн/МВт-год).

Крім того, тариф на передачу для підприємств «зеленої» електрометалургії на 2023 рік схвалено на рівні 286,29 грн/МВт-год (тариф на 2022 рік не встановлювався).

В основу розрахунків покладено деяке коригування пропозиції «Укренерго», що передбачають, зокрема, інфляційну складову, зростання ціни е/е на технологічні витрати компанії, необхідність врегулювання питання розрахунків з ВДЕ-генерацією, а також щодо тарифу на диспетчеризацію, збільшення обсягу коштів на закупівлю додаткової послуги з резерву відшкодування, що передбачає роботу в ОЗП теплової генерації газу та оплачується за спецтарифом.

Проти підвищення тарифів виступили представники металургійної та хімічної галузей, оскільки це додаткове навантаження на підприємства, що може призвести до їхньої повної зупинки. Зокрема, представник Запорізького заводу феросплавів Олег Скачко зазначив, що в разі підвищення тарифу на передачу в такому розмірі, підприємству, яке також зазнає труднощів через війну, доведеться шукати додатково 300 млн грн для його оплати.

Зі свого боку керівники профільних ВДЕ-асоціацій під час обговорення зазначили, що цього разу проєкт тарифу на передачу, з якого компенсуються «зелені» тарифи, більш збалансований, ніж раніше, проте не враховує всіх необхідних витрат на фінансування відновлюваної енергетики, зокрема через погашення накопичених боргів.

НЕК «Укренерго» як оператор системи передачі забезпечує передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами, виконує функції диспетчерського (оперативно-технологічного) управління об’єднаною енергосистемою України. Зокрема, в частині диспетчерського управління та передачі електроенергії «Укренерго» забезпечує передачу електроенергії магістральними мережами напругою 110-750 кВ від генерації до мереж операторів систем розподілу.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що підвищення зазначеного тарифу «напряму не впливає на населення», оскільки постачання електроенергії побутовим споживачам здійснює постачальник універсальних послуг за фіксованими цінами, що передбачено Порядком формування цін на універсальні послуги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло