Bloomberg: Twitter може впасти дуже скоро, це лише питання часу

Bloomberg: Twitter може впасти дуже скоро, це лише питання часу

Звільнилися майже всі фахівці, діяльність яких була критично важливою для підтримки сервісу в робочому стані

Bloomberg: Twitter може впасти дуже скоро, це лише питання часу
фото DR

Масове скорочення штату компанії Twitter Inc. після придбання її Ілоном Маском робить платформу вразливою для різних збоїв у роботі. І в якийсь момент, як вважають експерти, соціальна мережа може впасти, що є лише питанням часу.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Цього тижня Маск поставив співробітникам Twitter ультиматум: або погодитися на “важку інтенсивну роботу” і ненормований робочий день, або залишити компанію. Багато співробітників обрали друге.

За словами джерел Bloomberg, кілька команд фахівців, діяльність яких має критично важливе значення для підтримки сервісу в робочому стані, були повністю звільнені і для виконання таких робіт доводиться залучати фахівців з інших підрозділів.

Серед тих, що залишили сервіс, опинилися команди із забезпечення роботи інфраструктури, які підтримують функціонування основного каналу та підтримують бази даних твітів. Хештег #RIPTwitter став трендом на сайті Twitter, оскільки користувачі та співробітники, що звільнилися, передбачають його неминуче закриття.

Із цього зовсім не випливає, що Twitter несподівано закриється. Швидше за все співробітники, що залишилися, фізично не зможуть виправити помилки в коді, тому функціональність сервісу почне скорочуватися, або ж він стане вразливим для серйозного зламу, вважають експерти.

Як сказав ресурсу один із колишніх співробітників соцмережі, Twitter – це система з більш ніж 1000 мікросервісів. Для функціонування цієї системи потрібне постійне налаштування, обслуговування та поінформованість про те, як все в ній влаштовано.

Невеликі баги, якщо їх не виправити, переростають у великі проломи в системі. Вразливості мають бути виправлені, інакше вони перетворяться на загрозу для безпеки даних користувачів.

У свою чергу інженер-програміст Алек Маффет, який спеціалізується на забезпеченні безпеки хостів та мереж, зазначив, що в компанії залишилося набагато менше фахівців, які займаються усуненням проблем з експлуатацією, ніж потрібно сервісу. Тому існує ризик того, що критично важлива система сервісу вийде з ладу.

«Як стіл, що втратив ніжку, важливі частини сайту – або навіть весь сайт – впадуть», – каже Маффет. Це може бути, наприклад, втрата можливості ретвітити або авторизуватися.

За словами інженера Гленна Хоупа, який працював у Facebook та Instagram, з меншим штатом Twitter буде складніше займатися своєчасним видаленням контенту на запити іноземних урядів, забезпечувати фізичну безпеку своїх центрів обробки даних, а також підтримувати функціонування сервісу під час великих подій, які призводять до стрибків трафіку та додаткового навантаження на його системи.

Найближчим випробуванням для Twitter може стати чемпіонат світу з футболу у Катарі, який стартує 20 листопада.

Бекграунд. Нагадаємо, Ілон Маск влаштував опитування в Твіттері, чи повернути акаунт Дональда Трампа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло