США тиснуть на союзників щодо посилення санкцій проти росії – WSJ

США тиснуть на союзників щодо посилення санкцій проти росії – WSJ

«Витік» торгівлі може підірвати кампанію тиску та потенційно продовжити війну в Україні, вважають західні чиновники

Що сталося. Американські офіційні особи здійснюють «тихі» дипломатичні дії по всьому світу, щоб змусити основних торговельних партнерів росії застосувати санкції та торговельний контроль.

Джерело. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела в адміністрації США.

Деталі. Згідно з повідомленням, експорт до країни зростає після падіння протягом кількох тижнів після вторгнення Москви в Україну.  

США та їхні союзники заявили про перші успіхи у своїй міжнародній кампанії тиску, яка порушила російські військові ланцюги постачань і призвела до різкого спаду її економіки. 

Водночас, за словами високопоставлених західних посадовців, «витік» торгівлі «може підірвати кампанію тиску, допомагаючи економіці рф, і потенційно продовжити війну в Україні».

Зазначається, що найбільше занепокоєння викликають саме Китай та Туреччина. Зокрема Китай, експорт якого до рф навіть зріс до довоєнного періоду, «здатен дати росії фінансові ресурси та товари, ключові для підтримки боєздатності та економіки», побоюються в США.

«Туреччина використовує всі можливості для роботи з рф, але не порушує санкції. Наприклад, нещодавня відмова від прийому карт «Мір», що давали б Москві важливий канал доступу до світової фінансової системи», – зазначають у виданні.

«Ми хочемо уникнути обходу як в Європі, так і з третіми країнами» , – заявила в інтерв’ю комісар Європейської комісії з фінансових послуг Мерід МакГіннесс, чий офіс контролює політику санкцій ЄС. 

Бекграунд. Раніше Китай відмовився від американської нафти й обрав дешевшу російську.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло