Сенатори з обох партій закликали адміністрацію Байдена надати Україні безпілотники Grey Eagle

Сенатори з обох партій закликали адміністрацію Байдена надати Україні безпілотники Grey Eagle

Вони можуть змінити “стратегічний хід війни”, стверджують сенатори

Сенатори з обох партій закликали адміністрацію Байдена надати Україні безпілотники Grey Eagle
фото CHRIS JUNG/NURPHOTO/GETTY IMAGES

Двопартійна група сенаторів США закликала у вівторок адміністрацію Байдена переглянути своє рішення не надавати Україні передові безпілотні літальні апарати, заявивши, що вони можуть допомогти Києву відвоювати свою територію.

У листі від 22 листопада міністру оборони Ллойду Остіну 16 сенаторів закликали адміністрацію надати Україні бойові безпілотники MQ-1C або Gray Eagles, які можуть літати більше 24 годин, несучи снаряд на середній висоті.

«Довгострокова перевага від надання Україні MQ-1C є значною та має потенціал змінити стратегічний хід війни на користь України», – написали законодавці.

Вони підкреслили, що Іран надав росії безпілотники, якими вона завдає ударів по населених пунктах України та цивільній інфраструктурі, і які, за словами законодавців, дали росії перевагу на полі бою. За їх словами, українці повинні мати арсенал, щоб протистояти тому, що отримала росія.

«Операційні характеристики цієї системи – доступність, летальність, живучість і можливість експорту – доповнюють існуючі системи озброєнь, які використовуються українцями, і підвищать ефективність українських військових», – написали законодавці.

Навчання українців на MQ-1C виробництва General Atomics займе 27 днів, пишуть сенатори. І якби Україна мала доступ до власних безпілотників, вона «могла б знайти та атакувати російські військові кораблі в Чорному морі, прорвавши примусову блокаду Кремля та послабивши подвійний тиск на українську економіку та світові ціни на продовольство».

Раніше цього місяця Пентагон відхилив запит України на безпілотники. Представники США хвилювалися, що технологію дронів можуть викрасти на полі бою.

Члени Конгресу від обох партій не раз підштовхували адміністрацію надати Україні Gray Eagles. У вересневому листі 17 законодавців закликали адміністрацію прискорити процес розгляду щодо надання Gray Eagles.

В останньому листі законодавці вимагали в міністра оборони Ллойда Остіна пояснити до 30 листопада причини, чому США не надають Україні безпілотники MQ-1C.

«Українські успіхи на полі бою надихають, але намір путіна підкорити всю Україну залишається незмінним. Своєчасне надання ефективної допомоги українській обороні залишається актуальним», – написали вони.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що США можуть модифікувати безпілотники Grey Eagle спеціально для надання Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло