Facebook обмежує сторінки українських медіа через контент про війну – дослідження

Facebook обмежує сторінки українських медіа через контент про війну – дослідження

Публікації, де російські військові описуються словами, мережа визначає як «мову ненависті»

This material is also available in English
Facebook обмежує сторінки українських медіа через контент про війну – дослідження
Фото: research.mediadevelopmentfoundation.org

Що сталося. Facebook накладає обмеження на сторінки українських медіа – деякі з них перебували в зоні обмежень і не підозрювали, що туди потрапили через відсутність прозорої комунікації підтримки соцмережі.

Джерело. Про це йдеться у дослідженні Media Development Foundation. 

Деталі. Основних припущень щодо зміни сприйняття Facebook сторінок українських локальних медіа є два: порушення авторських прав або, найімовірніше, пов’язаний з війною контент, який ідентифікується як «проблематичний» чи «чутливий».

Сторінки видань часто блокуються алгоритмами Facebook після публікацій, де російські військові описуються словами, які мережа визначає як «мову ненависті» чи «неприйнятний контент». Таких прикладів достатньо багато. З такими проблемами стикаються й набагато більші сторінки національних видань.

Mind також зіштовхнувся з цією проблемою. Facebook обмежив охоплення за пости, «що розпалюють ненависть». Такими мережа, наприклад, вважає пости з цитатами українських героїв про те, що необхідно знищувати російських солдатів.

Зазначається, що окремо стоїть проблема рекламних кабінетів для медіа зі східної України: видання, які зараз залишаються чи не єдиною точкою збору розкиданих країною та світом спільнот (того ж таки Сєвєродонецька, наприклад) вимушені шукати способи обходу міжнародних санкцій. Їх розпізнають як тимчасово окупованих, а, відповідно, Meta не може мати з ними жодної комерційної діяльності.

Сторінкам редакцій із Луганської та Донецької областей обмежують можливість реклами на платформі. Міжнародні санкції, які накладені також і на тимчасово окуповані території, стали причиною цього. З інтерв’ю з представниками цих редакцій ясно, що блокують рекламні акаунти, прив’язані до профілів, які реєструвались у містах та селах з цих двох областей.

Відповідно, щоб використовувати можливості платного просування контенту, редакціям необхідно залучати зовнішніх фахівців із зареєстрованими рекламними профілями поза межами Донецької та Луганської областей. Виходить, що редакції, аудиторія яких чи не найбільше потребує перевіреної інформації, стикаються з подвійними обмеженнями від платформи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло