Болгарія дозволить російському заводу «Лукойл» працювати до кінця 2024 року

Болгарія дозволить російському заводу «Лукойл» працювати до кінця 2024 року

Це дозволить російській компанії уникнути ембарго ЄС на експорт нафтопродуктів

Болгарія дозволить російському заводу 	«Лукойл» працювати до кінця 2024 року
фото Shutterstock

Болгарія дозволить чорноморському нафтопереробному заводу, що належить російській нафтовій компанії “Лукойл”, продовжувати працювати та експортувати нафтопродукти до Європейського Союзу до кінця 2024 року, незважаючи на попередження Брюсселя, що це суперечить санкціям блоку.

Джерело. Про це пише Associated Press.

Деталі. Угода між Болгарією та російською компанією «Лукойл» дасть додаткові надходження до болгарського бюджету у розмірі 350 млн євро, зазначає болгарський уряд.

«Ми досягли дуже важливого результату: з січня 2023 року «Лукойл» переведе весь видобуток, доходи та податки до сплати в Болгарії, а не в Нідерландах або Швейцарії, як було раніше», – заявив заступник прем'єр-міністра Болгарії Христо Алексієв після розмови з менеджерами російської нафтової компанії.

Угода також вигідна «Лукойлу», дозволяючи її болгарському підприємству частково уникнути майбутнього ембарго ЄС на більшість російських нафтопродуктів.

«Нафтопереробний завод не зможе працювати, якщо експорт буде обмежений», – заявило керівництво заводу.

У червні ЄС заборонив закупівлю, імпорт чи передачу російської сирої нафти починаючи з 5 грудня, а російських нафтопродуктів – з 5 лютого.

Для Болгарії зроблено виняток, і вона може продовжувати імпортувати сиру нафту та нафтопродукти морським транспортом до кінця 2024 року. 

Бекграунд. Як повідомлялося, росія вже втратила 90% свого ключового європейського ринку нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло