Європарламент визнав Лукашенка винним у воєнних злочинах в Україні і закликав конфіскувати його активи

Європарламент визнав Лукашенка винним у воєнних злочинах в Україні і закликав конфіскувати його активи

Білоруський правитель має постати перед трибуналом, зазначено в резолюції

Європарламент визнав Лукашенка винним у воєнних злочинах в Україні і закликав конфіскувати його активи
фото DR

Парламент Європейського Союзу у четвер, 24 листопада, у Страсбурзі ухвалив резолюцію щодо правової ситуації в Білорусі. У ній євродепутати закликали Єврокомісію та країни, що входять до ЄС, доопрацювати правовий механізм, який дозволить конфіскувати заморожені ЄС активи, у тому числі активи правителя Білорусі Олександра Лукашенка, його родини та найближчого оточення.

Джерело. Про це пише DW.

Деталі. Пропонується спрямувати ці кошти жертвам режиму Лукашенка та представникам білоруської демократичної опозиції.

“Лукашенко та пов'язані з ним особи однаково відповідальні за військові злочини в Україні і мають бути притягнуті до відповідальності перед міжнародним трибуналом та Міжнародним кримінальним судом”, – йдеться у резолюції. Депутати рішуче засудили участь Білорусі у війні росії проти України та нове розгортання російських військ на білоруській території.

Європейський парламент також висловив свою підтримку полку імені Калиновського та іншим білоруським добровольцям, які підтримують Україну в її захисті від російської агресивної війни.

Законодавчий орган Євросоюзу закликає продовжувати дипломатичну ізоляцію Білорусі, зокрема у міжнародних організаціях, а також скорочувати дипломатичну присутність Євросоюзу на її території.

Раніше цього дня білоруський диктатор заявив журналістам, що Україна «має зупинитися», інакше їй загрожує «цілковите знищення».

«Все в руках України. Не тому, що я хочу зіпхнути цю тему на Зеленського й Україну. Справді, все зараз в руках України. Якщо вони не хочуть загибелі, до того ж у величезній кількості, людей. Тяжко, важко, але потрібно зупинитися, потрібно це припинити, бо далі буде цілковите знищення України. Це не те що путін говорив якось задовго до «операції», що це загрожуватиме втратою державності. Це буде знищення України. Потрібно зупинитися», – заявив Лукашенко в інтерв’ю російським ЗМІ.

Раніше цього дня білоруський диктаторзаявив журналістам, що Україна «має зупинитися», інакше їй загрожує «цілковите знищення».

«Все в руках України. Не тому, що я хочу зіпхнути цю тему на Зеленського й Україну. Справді, все зараз в руках України. Якщо вони не хочуть загибелі, до того ж у величезній кількості, людей. Тяжко, важко, але потрібно зупинитися, потрібно це припинити, бо далі буде цілковите знищення України. Це не те що gутін говорив якось задовго до «операції», що це загрожуватиме втратою державності. Це буде знищення України. Потрібно зупинитися», – заявив Лукашенко в інтерв’ю російським ЗМІ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло