Банки можуть стати агентами для частини ФОПів 3-ї групи - законопроєкт
Це стосується підприємців, які є платниками єдиного податку без ПДВ, які не мають найманих працівників та здійснюють розрахунки виключно безготівково

Що сталося. Верховна рада може дозволити банкам стати податковими агентами для фізичних осіб-підприємців 3-ї групи без ПДВ, які не мають найманих працівників і здійснюють розрахунки виключно у безготівковій формі.
Джерело. Про це йдеться в законопроєкті №8226.
Деталі. «Законопроєктом пропонується передбачити, що банк може бути податковим агентом для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку 3 групи без ПДВ, які не мають найманих працівників та здійснюють розрахунки виключно в грошовій безготівковій формі», – говориться у пояснювальній записці до документу.
Авторський колектив (12 депутатів) зазначає, що такі платники «не здійснюють великої кількості різнопланових господарських операцій та здійснюють діяльність в межах невеликої кількості КВЕДів». При цьому, вони «витрачають значну кількість часу для складення податкової звітності та сплати податків, а також часто пропускають строки її подачі».
У цьому випадку функцію податкового агента можуть виконувати банки, в якому вони відкрили поточні рахунки як ФОПи, утримуючи 5% податку від сум надходжень на цей рахунок.
«Особи, які оберуть спрощену систему оподаткування із податковим агентом – банком, повинні будуть лише зареєструватися таким платником та відкрити спеціальний підприємницький рахунок, а виконання інших податкових обов'язків на них не покладатиметься, що відповідає прагненню створення концепції цифрової держави», – йдеться в супровідному документі.
Передбачається, що ця система згодом буде інтегрована в платформу «ДІЯ».
На даний момент всі підприємці зі спрощеною системою оподаткування 3-й групи повинні щомісячно подавати до податкової звіти про доходи. ДПС визначає, скільки заробив підприємець і скільки має заплатити податку (5% від доходу).
Бекграунд. Як повідомляв Mind, банки видали в жовтні тисячу кредитів під держгарантії на 5 млрд гривень. У цілому в рамках підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з грудня 2020 року до 1 листопада 2022 року видано 16 662 таких кредитів на загальну суму 54,1 млрд гривень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].