Світовий ринок нафти почав падати напередодні введення нафтового ембарго і стелі цін

Світовий ринок нафти почав падати напередодні введення нафтового ембарго і стелі цін

Головні причини — зниження попиту з боку Китаю через коронавірус і переповнення ринку

Світовий ринок нафти почав падати напередодні введення нафтового ембарго і стелі цін
фото Shutterstock

Світовий ринок нафти зіткнувся із ситуацією контанго, коли постачання палива найближчими місяцями буде дешевшим, ніж у наступні. Ключовою причиною контанго є уповільнення світових економік на тлі енергетичної кризи, а також повернення жорстких ковідних обмежень у Китаї, що також гальмує економічне зростання.

Джерело. Про це пише агентство Bloomberg, посилаючись на біржові індикатори.

Деталі. Через новий спалах коронавірусу в Китаї попит на нафту в Азії впав до мінімуму за сім місяців.

Негативна динаміка у найбільш популярних нафтових ф'ючерсах Brent та WTI, як стверджує агентство, також підтверджує уповільнення попиту на нафту у всьому світі та сприяє зниженню нафтових котирувань. На європейському та американському ринках спостерігається аналогічна азіатська ситуація контанго, що свідчить про достатність пропозиції на ринку.

Визначати динаміку нафтових котирувань у світі, як стверджує агентство, найближчим часом буде Китай – як головний споживач енергоресурсів на планеті.

Однак очікувати різкого зростання попиту найближчим часом не слід. У Китаї фіксується новий потужний спалах коронавірусу, найбільші міста закриваються на карантин, що призведе до зниження споживчого попиту, уповільнення зростання ВВП і, як наслідок, зниження попиту на енергоносії.

На даний момент світові ціни на нафту торгуються на рівні початку 2022 року, барель нафти Brent з найближчим постачанням коштує приблизно $86,5.

Стан нафтового ринку є вкрай важливим показником для російської влади, чиї бюджетні можливості безпосередньо залежать від постачання енергоресурсів на закордонні ринки.

Надлишок пропозиції на ринку в найближчій перспективі може призвести до часткової відмови від російської нафти через ризики санкцій, що набирають чинності 5 грудня.

Тепер споживачі зможуть вибивати з росії ще більші знижки.

Бекграунд. Західні країни найближчим часом мають оголосити розмір стелі цін на нафту, зараз обговорюється ціна на рівні $65-70 за барель. Як повідомлялося, Польща і балтійські країни все ще не погоджуються і вимагають знизити її через «відносно комфортний для москви рівень».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло