В ISW пояснили, чому росія почала робити часті обміни полоненими

В ISW пояснили, чому росія почала робити часті обміни полоненими

Тим часом населення росії готують до другої хвилі мобілізації

В ISW пояснили, чому росія почала робити часті обміни полоненими
фото ЗСУ

Американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму зведенні про події 25 листопада звертає увагу, що кількість обмінів військовополоненими між Україною і росією різко зросла в останні дні.

Експерти організації пов'язують це з бажанням російського міноборони знизити невдоволення серед російських військових блогерів, які писали про недостатні зусилля щодо повернення полонених на батьківщину.

Зокрема, ISW зазначає, що з 23 по 25 листопада було проведено одразу три обміни: по 35, 50 та 9 полонених з кожного боку.

Крім того, Інститут вивчення війни пише, що російське керівництво, можливо, підготувало документ, у якому йдеться про те, що рф необхідно мобілізувати 5 млн осіб для перемоги у війні.

Експерти ISW посилаються на заступника начальника українського Генштабу Олексія Громова, який заявив, що військове керівництво рф підготувало документ «Завершення війни з НАТО в Україні» і поширює його серед військовослужбовців.

За оцінками Інституту, цифра в 5 млн – недосяжна мета для росії з огляду на те, який хаос викликала мобілізація із заявленою метою 300 тисяч. І, можливо, декларуючи такі цифри, військове командування намагається зняти із себе відповідальність за стратегічні невдачі.

При цьому офіційні особи продовжують готувати громадську думку до можливої​​другої хвилі мобілізації, сказано у зведенні.

Що стосується подій безпосередньо на фронтах, то, за даними ISW, російські сили провели обмежені контратаки, щоб відновити втрачені позиції на північний захід від Сватового і райони Бахмута та Авдіївки, а також зміцнюють оборону на південь від Дніпра в Херсонській області та критично важливих наземних комунікацій, що з'єднують Крим із півднем Херсонської області.

Українські сили, судячи з російських джерел, продовжують контрнаступальні операції у напрямку Кремінної.

Бекграунд. Як стало відомо сьогодні, Україна звільнила з полону 12 громадян, а за останній тиждень вдалося повернути 98 українців.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло