“Допомагаємо там, де можемо”: президентка Угорщини вперше побувала в Україні

“Допомагаємо там, де можемо”: президентка Угорщини вперше побувала в Україні

Новак оголосила про вклад з боку Угорщини $3,5 млн в ініціативу “Зерно з України”

“Допомагаємо там, де можемо”: президентка Угорщини вперше побувала в Україні
фото PAP/Viacheslav Ratynskyi

До Києва вперше з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну прибула президентка Угорщини Каталін Новак. Вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським.

«Я в Києві на запрошення президента України. Ми допомагаємо там, де є проблеми», – написала Каталін Новак в соцмережі.

Неофіційно про очікуваний візит Новак до Києва повідомили угорські ЗМІ в п'ятницю ввечері, повідомивши, що президентка Угорщини приїхала в Україну через Польщу.

Новак під час візиту до Києва заявила, що відповідальність президента рф владіміра путіна за війну проти України очевидна.

Про це вона сказала на брифінгу у Києві після саміту продовольчої безпеки, повідомляє «Європейська правда «.

Новак сказала, що в Угорщини є «150 тисяч причин зупинити цю війну і досягти миру». 

«150 тисяч причин – це 150 тисяч угорців, які мешкають на Закарпатті на території України. Вже чимало етнічних угорців віддали своє життя за захист України. Відповідальність путіна за цю війну очевидна і угорці завжди і у всьому виступали проти цього страждання і кровопролиття. Ми є сусідами з Україною і наші сусіди можуть покладатися на нашу допомогу. Сусіди завжди залишатимуться сусідами», – зазначила Новак. 

Новак підкреслила, що сторони мають повернутися за стіл переговорів, «мають бути відкриті дипломатичні канали, а кінцевою метою має бути досягнення справедливого миру».

«2022 рік був роком війни, давайте сподіватися, що 2023 рік стане роком відбудови та миру», – додала президентка Угорщини.

Вона також оголосила про вклад з боку Угорщини $3,5 млн в ініціативу “Зерно з України”, започатковану в річницю пам'яті Голодомру.

Як відомо, угорський уряд на чолі з Віктором Орбаном відкрито не підтримує подальші санкції проти росії, водночас погрожуючи їх блокувати в Європейському Союзі, щоб добитися деяких винятків.

Крім того, і міністр МЗС країни, і сам Віктор Орбан відвідали москву після початку вторгнення.

Угорці не передали Україні зброю та не дозволили її транзит через свою територію. Вони також хочуть купувати російську сировину і підтримувати співпрацю з росіянами в галузі атомної енергетики.

Однак у середу Будапешт оголосив, що виділить Києву 187 млн євро на фінансову допомогу. Це частина пакету допомоги ЄС на 18 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло