«Енергетичні мігранти»: жителі північної Європи переїжджають на зиму в південну, щоб зекономити на рахунках

«Енергетичні мігранти»: жителі північної Європи переїжджають на зиму в південну, щоб зекономити на рахунках

Теплі острови та узбережжя Середземного моря користуються найбільшим попитом

«Енергетичні мігранти»: жителі північної Європи переїжджають на зиму в південну, щоб зекономити на рахунках
фото Pixaby

Програміст Віктор Варламов, росіянин за походженням, щоранку йде на роботу на сонячному іспанському острові біля узбережжя Африки – перспектива високих рахунків за опалення взимку змусили його залишити орендований будинок у Польщі.

Він не єдиний, хто шукає більш теплий і дешевий спосіб життя на півдні. Туристичні фірми по всій південній Європі скористалися ситуацією, щоб рекламувати переваги зимівлі за кордоном для тих, хто живе в більш північних країнах.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Вторгнення росії в Україну призвело до рекордного рівня цін на енергоносії в Європі.

Варламов підрахував, що може заощаджувати 250 євро на оренді щомісяця та платити 140 євро за всі комунальні послуги та Інтернет замість 200 євро, які він платив лише за електроенергію в Польщі.

Наприклад, пошук житла на зиму в Іспанії, Греції та Португалії зріс на 36%, 13% та 3% відповідно, пише Reuters з посиланням на дані HomeToGo.

А компанія з короткострокової оренди Airbnb повідомила, що кількість запитів на зимове проживання у південній Європі зросла втричі.

Найбільш популярним напрямком для туристів із північних країн ЄС, ймовірно, стануть Канарські острови, де середня зимова температура становить 20 градусів за Цельсієм. Уряд островів ще у вересні запустив у соцмережах кампанію із залучення дистанційних працівників та пенсіонерів з таких країн, як Британія, Німеччина та Швеція.

«Не секрет, що це буде зима великої економічної невизначеності в Європі, але на Канарських островах ми хочемо змінити ситуацію», – заявив керівник місцевого туризму Яїз Кастілья.

Цієї зими люди бронюють апартаменти та люкси на Канарських островах на 2-3 місяці, причому помітна присутність скандинавських відвідувачів, каже генеральний директор іспанської готельної мережі Melia Габріель Ескаррер.

Коворкінг-компанія на Канарських островах Repeople заявила, що всі місця в її офісах повністю заброньовані на листопад і на 80% до кінця зими. «Цей острів – притулок на зиму», – сказав один із відвідувачів коворкінгу Repeople 31-річний фрілансер Хайко Шефер із Німеччини.

Авіакомпанії збільшать кількість місць на Канарські острови на 31%, повідомили в регіональному бюро з туризму. Так, провідна авіакомпанія, яка виконує рейси між Німеччиною та Канарськими островами TUI fly, збільшить кількість рейсів приблизно на 10%, сказали агентству в компанії.

Бекграунд. Між тим повідомлялося, що український бізнес зможе купувати е/е дешевше у ЄС – ціни на електроенергію у сусідніх європейських державах знизилися на більш ніж 40%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло