ЄС зробив перший крок у створенні юридичної бази для конфіскації активів російських олігархів

ЄС зробив перший крок у створенні юридичної бази для конфіскації активів російських олігархів

Механізм передбачає, що активи тих, хто порушив санкції на території ЄС, можуть бути конфісковані

ЄС зробив перший крок у створенні юридичної бази для конфіскації активів російських олігархів
фото Shutterstock

ЄС зробив важливий крок у підготовці законодавства до конфіскації заморожених активів російських олігархів. Рада ЄС одноголосно підтримала включення порушення санкцій до списку злочинів проти Євросоюзу.

Джерело. Про це пише The Moscow Times з повідомленням на сайт Ради Євросоюзу.

Деталі. «Включення порушення санкцій до списку «злочинів ЄС» є першим із двох кроків, спрямованих на забезпечення однакового ступеня застосування санкцій на всій території ЄС та запобігання спробам обійти або порушити обмеження», – йдеться у поясненні.

Тепер Єврокомісія має підготувати директиви, в яких буде описано злочини, пов'язані з обходом санкцій, а також відповідні покарання за них. Після цього документ мають розглянути та затвердити у Раді ЄС та Європарламенті.

Документ знадобився ЄС, щоб гарантувати «фактичну конфіскацію» активів фізичних та юридичних осіб, які порушать санкції проти росії. Задіяти такий механізм Єврокомісія запропонувала ще наприкінці травня.

У рамках сьомого пакету санкцій щодо росії, який було прийнято у липні цього року, ЄС зобов'язав російських олігархів, чиновників, силовиків та компанії, які потрапили під обмеження, самостійно розкривати владі свою власність на території європейських країн. Ухилення від цього тепер вважатиметься злочином, що дасть змогу відкривати судові розгляди та конфіскувати власність.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн наприкінці жовтня заявила, що ЄС не зупиниться на заморожуванні активів росії і шукатиме законний спосіб їх конфіскувати для подальшої передачі Україні.

За даними Єврокомісії, за 9 місяців війни в Україні ЄС заморозив російських активів на загальну суму 68 млрд євро. З цієї суми 50 млрд євро припадає на Бельгію, 5,5 млрд – на Люксембург, а решту – на Німеччину, Ірландію, Австрію та Францію.

Бекграунд. Як повідомлялося, Європарламент визнав Лукашенка винним у воєнних злочинах в Україні і закликав конфіскувати його активи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло