Фінкомітет ВР схвалив законопроєкт про списання кредитів на знищене внаслідок війни майно

Фінкомітет ВР схвалив законопроєкт про списання кредитів на знищене внаслідок війни майно

Перелік тих, хто може розрахувати на списання боргів, розширили

Фінкомітет ВР схвалив законопроєкт про списання кредитів на знищене внаслідок війни майно

Що сталося. Комітет Верховної ради з питань податкової та фінансової політики підтримав у другому читанні законопроєкт № 7441−1, який стосується списання кредитів на житло та авто, пошкоджене або зруйноване під час війни.

Джерело. Про це повідомив народний депутат, член профільного комітету Ярослав Железняк у Телеграмі.

Деталі. За його словами, під час підготовки законопроєкт зазнав багатьох змін. Фінальна його версія передбачає, що виплати за кредитами припиняються для фізичних осіб-позичальників, чиє майно опинилося на тимчасово окупованій території/території активних бойових дій або було пошкоджене/знищене. Кредитор може погодити зупинення виплат за наявності відповідних підтверджуючих документів. Окрім цього, передбачається можливість списання іпотеки.

Із документу прибрали обмеження щодо площі кредитного житла. Так, у редакції першого читання предметом договору могло бути нерухоме майно, загальна площа якого не перевищує 140 квадратних метрів для квартири та 250 – для житлового будинку. Але станом на 23 лютого 2022 року таке житло повинно бути єдиним місцем проживання сім’ї позичальника.

Ще однією умовою для списання боргу за кредитом є відсутність станом на 23 лютого простроченої заборгованості за кредитним договором.

Щодо кредитних автомобілів,то анулювання заборгованості здійснюється без обмежень щодо об’єму двигуна. У попередній версії документу робочий об'єм двигуна не мав перевищувати 2500 куб. сантиметрів.
Окрім того, станом на 23 лютого 2022 року: авто має бути єдиним в сім’ї позичальника, а якщо була заборгованість за відповідним договором, то може бути прострочена не більше, ніж на 7 днів.
Подати заяву на списання кредиту можна під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, комітет ВРУ підтримав законопроєкт щодо оподаткування грального бізнесу. Якщо система моніторингу не запрацює до 1 квітня 2023 року, весь гральний бізнес починає оподатковуватися ще додатково на 10% від обороту грошей.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло