Рада може заборонити провадження у справах про банкрутство юросіб під час воєнного стану

Рада може заборонити провадження у справах про банкрутство юросіб під час воєнного стану

Їх відновлення буде можливим через 90 днів від дня припинення чи скасування воєнного стану

Рада може заборонити провадження у справах про банкрутство юросіб під час воєнного стану

Що сталося. У Верховні Раді зареєстрували законопроєкт щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період воєнного стану, який передбачає зупинення проваджень у справах про банкрутство юридичних осіб.

Джерело. Картка законопроєкту 8231 на сайті Верховної Ради.

Деталі. Проектом пропонується доповнити Прикінцеві положення Кодексу України з процедур банкрутства. Згідно документу, не допускається відкриття проваджень у справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 24 лютого 2022 року.

Провадження, які були відкриті після 24 лютого – зупиняються. Відновленню вони підлягають через 90 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Якщо боржник не може виконувати фінансові зобов’язання, то має протягом місяця звернутися до господарського суду для визнання його банкрутом. Автори законопроєкту пропонують продовжити цей термін, але тільки якщо боржник доведе, що неможливість дотримання цього строку була спричинена воєнними діями.

Документі також передбачає призупинення нарахування відсотків на зобов’язання боржника перед кредиторами, які реструктуризовані планом санації чи реструктуризації боргів боржника. Штрафні санкції за невиконання боржником таких зобов’язань не нараховуються. Прострочені зобов’язання, які передбачені планом санації чи реструктуризації боргів боржника, підлягають розстроченню на строк виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Фінкомітет Ради схвалив законопроєкт про списання кредитів на знищене внаслідок війни майно. Із документу прибрали обмеження щодо площі кредитного житла.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло