Польща гальмує прийняття «стелі цін» на російську нафту — вона хоче значно нижчого порогу, ніж $62 за барель

Польща гальмує прийняття «стелі цін» на російську нафту — вона хоче значно нижчого порогу, ніж $62 за барель

Позиція Варшави тверда й безкомпромісна і дратує інших учасників

Влада Польщі гальмує запровадження «стелі цін» на російську нафту, це обмеження має сильно вдарити по нафтових доходах країни-агресора. Однак Польща вимагає зробити ці обмеження ще жорсткішими. Через позицію Варшави коаліція західних країн ризикує не встигнути погодити механізм граничних цін на нафту до дедлайну – 5 грудня.

Джерело. Про це повідомляє Reuters із посиланням на учасників переговорів.

Деталі. «Домовленості все ще немає. Усі правові труднощі вже узгоджені, але через Польщу ми не можемо погодити граничну ціну», – заявив агентству один із дипломатів.

Якщо країни ЄС не встигнуть узгодити граничні ціни на російську нафту до 5 грудня, то, згідно з уже прийнятим пакетом санкцій з боку Європи, проти рф почне працювати повна заборона на роботу з російською нафтою, включно з нафтовим ембарго.

Європейські санкції жорсткіші, ніж запропонований «Великою сімкою» механізм граничних цін.

Польща, а також Естонія та Литва вважають, що ціну на російську нафту необхідно встановити максимально близько до собівартості виробництва нафти. Прибалтійські країни наполягали на «стелі ціни» на рівні $30 за барель.

ЄС зараз розглядає можливість запровадження граничної ціни на рівні $60–70. Останній рівень, який обговорювався найбільш предметно, був $62 за барель.

Проти різкого зниження рівня ціни на нафту виступають Греція, Мальта й Кіпр – країни, які сильно залежать від транспортних компаній. Однак навіть ці країни погодилися на умови, які передбачають санкції, і більше не є на заваді укладення угоди, на відміну від Польщі.

«Поляки абсолютно безкомпромісні у своїй позиції, не пропонуючи навіть дискусійної альтернативи. Багатьох уже починає дратувати їхня позиція», – зазначив один із дипломатів, які поговорили з агентством.

Позиція Польщі підтверджується станом ринку. Зараз російська нафта продається на рівні $52 за барель, що значно нижче за стелю, яку пропонується встановити.

Західні країни розраховують, що механізм обмеження ціни значно знизить доходи рф від продажу нафти морем.

Бекграунд. Як повідомлялося, світовий ринок нафти почав падати напередодні запровадження нафтового ембарго і «стелі цін».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло