Парламент Німеччини визнав Голодомор в Україні геноцидом
Відповідальним за організацію цього злочину проти людяності визнано Сталіна

Німецький парламент (Бундестаг) підтримав резолюцію щодо визнання Голодомору 1932-1933 років, організованого керівництвом Радянського Союзу, геноцидом українського народу.
Резолюція під назвою «Голодомор в Україні: пам’ятати – шанувати – застерегти» була підтримана більшістю депутатів.
Джерело. Про це передає УНІАН з посиланням на сайт Бундестагу.
У резолюції сказано, що Голодомор є «злочином проти людяності», за який «відповідальне політичне керівництво Радянського Союзу під керівництвом Іосіфа Сталіна».
«Масова смерть від голоду не була результатом неврожаю, а відповідальністю політичного керівництва СРСР за Іосіфа Сталіна. Голодомор – злочин проти людства. З сьогоднішньої точки зору, історико-політична класифікація як геноцид очевидна. Німецький Бундестаг поділяє таку класифікацію», – йдеться у тексті документа.
Німецькі депутати зауважують, що у 1932-33 роках сотні тисяч українців померли від недоїдання у селах. Попри це, насильницьке вилучення врожаю продовжувалось.
Берлін наголошує, що СРСР використав голод як додаткове покарання. У випадку невиконання «планів» з вилучення врожаю вимагалось конфіскувати кратну кількість зерна та інших продуктів.
«Постраждалі райони були оточені, щоби не допустити втечі голодних мешканців у міста і розвезення продовольства у регіони».
Депутати нагадали, що голод забрав життя мільйонів людей і в інших районах Радянського Союзу, у тому числі в Казахстані і вздовж Волги і Дону.
Також в ухваленій резолюції наголошується, що Голодомор в Україні потрапляє у період наймасовіших злочинів проти людства на європейському континенті, «до них, зокрема, належить Голокост та злочини Вермахту проти мільйонів невинно убитих громадян у рамках расистської німецької війни на знищення у східній Європі, за що Німеччина несе історичну відповідальність».
Голосування 30 листопада відбулося після дебатів за участю посла України в Німеччині. Резолюцію ухвалили через кілька днів після того, як в Україні відзначили 90-ті роковини початку Голодомору.
Бекграунд. Також повідомлялося, що парламент Румунії визнав Голодомор геноцидом українського народу.
Тим часом у Маріуполі, захопленому російськими військовими, окупаційна влада демонтувала пам'ятник жертвам Голодомору. Його було встановлено у 2004 році. На ньому зображені перетягнуті стрічкою колоски пшениці та колючий дріт – символ ГУЛАГу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].