Парламент Німеччини визнав Голодомор в Україні геноцидом

Парламент Німеччини визнав Голодомор в Україні геноцидом

Відповідальним за організацію цього злочину проти людяності визнано Сталіна

Этот материал также доступен на русском языке
Парламент Німеччини визнав Голодомор в Україні геноцидом
фото DR

Німецький парламент (Бундестаг) підтримав резолюцію щодо визнання Голодомору 1932-1933 років, організованого керівництвом Радянського Союзу, геноцидом українського народу.

Резолюція під назвою «Голодомор в Україні: пам’ятати – шанувати – застерегти» була підтримана більшістю депутатів.

Джерело. Про це передає УНІАН з посиланням на сайт Бундестагу.

У резолюції сказано, що Голодомор є «злочином проти людяності», за який «відповідальне політичне керівництво Радянського Союзу під керівництвом Іосіфа Сталіна».

«Масова смерть від голоду не була результатом неврожаю, а відповідальністю політичного керівництва СРСР за Іосіфа Сталіна. Голодомор – злочин проти людства. З сьогоднішньої точки зору, історико-політична класифікація як геноцид очевидна. Німецький Бундестаг поділяє таку класифікацію», – йдеться у тексті документа.

Німецькі депутати зауважують, що у 1932-33 роках сотні тисяч українців померли від недоїдання у селах. Попри це, насильницьке вилучення врожаю продовжувалось.

Берлін наголошує, що СРСР використав голод як додаткове покарання. У випадку невиконання «планів» з вилучення врожаю вимагалось конфіскувати кратну кількість зерна та інших продуктів.

«Постраждалі райони були оточені, щоби не допустити втечі голодних мешканців у міста і розвезення продовольства у регіони».

Депутати нагадали, що голод забрав життя мільйонів людей і в інших районах Радянського Союзу, у тому числі в Казахстані і вздовж Волги і Дону. 

Також в ухваленій резолюції наголошується, що Голодомор в Україні потрапляє у період наймасовіших злочинів проти людства на європейському континенті, «до них, зокрема, належить Голокост та злочини Вермахту проти мільйонів невинно убитих громадян у рамках расистської німецької війни на знищення у східній Європі, за що Німеччина несе історичну відповідальність».

Голосування 30 листопада відбулося після дебатів за участю посла України в Німеччині. Резолюцію ухвалили через кілька днів після того, як в Україні відзначили 90-ті роковини початку Голодомору.

Бекграунд. Також повідомлялося, що парламент Румунії визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Тим часом у Маріуполі, захопленому російськими військовими, окупаційна влада демонтувала пам'ятник жертвам Голодомору. Його було встановлено у 2004 році. На ньому зображені перетягнуті стрічкою колоски пшениці та колючий дріт – символ ГУЛАГу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло