Києво-Печерську лавру зареєстрували як монастир у складі ПЦУ

Києво-Печерську лавру зареєстрували як монастир у складі ПЦУ

Тепер це чоловічий монастир у складі Помісної Церкви

Києво-Печерську лавру зареєстрували як монастир у складі ПЦУ
фото: архів Вечірнього Києва

Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України.

Джерело. Про це повідомляє заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ ПЦУ Євстратій Зоря.

Деталі. «1 грудня 2022 року було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної церкви (Православної церкви України). Відомості про цю юридичну особу в складі Помісної церкви внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру», – йдеться у повідомленні.

«З метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату Священиий Синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 року (постанова №30) ухвалив рішення про створення у складі Помісної Церкви релігійної організації – чоловічого монастиря «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра», – написав Зоря.

“Тоді ж Синод доручив Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності”, – додав він.

На практиці це означає, що «є юридична особа, яка може отримати у користування майно – храми і приміщення. Відтак створюється можливість вибору для ченців та вірних – за ким йти», – додав Зоря у коментарях.

Бекграунд. Стало відомо, що РНБО ввела санкції проти священнослужителів Української православної церкви Московського патріархату, зокрема «Обозреватель» повідомляє, що йдеться про намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екс-нардепа Вадима Новинського. 
Наразі поіменний перелік осіб, щодо яких запроваджено санкції, ще не опубліковано.
Відомо, що рішення про санкції РНБО ухвалила на засіданні 1 грудня після розгляду діяльності релігійних організацій на території України в умовах військової агресії росії і для забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу у суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів України.

Раніше повідомлялося, що митрополит Кіровоградської єпархії Московської церкви отримав підозру.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо заборони Московської церкви в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло