«Це вже щось хворобливе»: Кулеба прокоментував листи з частинами тварин в українські посольства

«Це вже щось хворобливе»: Кулеба прокоментував листи з частинами тварин в українські посольства

Глава МЗС каже, що листи з вибухівкою та частинами тварин мають на меті «посіяти страх»

«Це вже щось хворобливе»: Кулеба прокоментував листи з частинами тварин в українські посольства
фото DR

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ексклюзивному інтерв’ю CNN заявив, що серія листів в українські посольства, які містять вибухівку або частини тварин, покликані тероризувати українських дипломатів по всьому світу.

Джерело: CNN

Деталі. «Ця кампанія спрямована на те, щоб посіяти страх і тероризувати українських дипломатів», – сказав Дмитро Кулеба у Києві в п’ятницю.

Кулеба сказав, що вже нараховано 17 випадків, коли посольства отримували листи-бомби, фальшиві листи-бомби або листи, що містили частини тварин, наприклад очі корови чи свині.

CNN показали зображення одного з листів – це було око свині в м’якому конверті.

«Все почалося з вибуху в посольстві України в Іспанії, – сказав Кулеба. – Але те, що сталося після цього вибуху, було більш дивним і, я б навіть сказав, хворобливим».

На запитання, хто, на його думку, стоїть за листами, він сказав: «Я відчуваю спокусу одразу назвати росію, тому що перш за все ви маєте відповісти на питання: кому це вигідно?»

«Можливо, ця реакція терору є російською відповіддю на дипломатичний жах, який ми створили для росії на міжнародній арені, і таким чином вони намагаються дати відсіч, в той час як вони програють справжні дипломатичні баталії одну за одною», – сказав він.

Слідчі поки що не робили жодних заяв щодо будь-якої особи чи групи, які стоять за листами.

Кулеба додав, що, на його думку, відповідальність несе або росія, або хтось, «хто симпатизує росіянам та намагається посіяти страх».

«Висновок зроблять слідчі, але я думаю, що ці дві версії мають найбільший сенс», – сказав він.

Бекграунд. Співробітник українського посольства в Мадриді отримав легкі поранення в середу після того, як взяв у руки конверт, який вибухнув, повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Україна ввела посилені заходи безпеки в усіх посольствах і консульствах за кордоном. Цього тижня до посольств України в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, Австрії, генконсульств у Неаполі та Кракові, консульства у Брно надійшли закривавлені пакунки з очима тварин, повідомив Ніколенко у Facebook.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло