Apple прискорює перенесення виробництва з Китаю
На рішення вплинули нещодавні заворушення в Чженчжоу, де розташований завод, що випускає основну частину пристроїв iPhone

Що сталося. Американська технологічна компанія Apple останніми тижнями активізувала перенесення виробничих потужностей за межі Китаю, який тривалий час домінував у ланцюгу постачань компанії.
Джерело. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела, які брали участь в обговоренні планів.
Деталі. За їхніми словами, постачальникам рекомендовано прискорити підготовку до збирання продуктів Apple в інших країнах Азії, особливо в Індії та В'єтнамі. У такий спосіб компанія прагне зменшити залежність від тайванських компаній, зокрема Hon Hai Precision Industry Co. (Foxconn Technology).
На рішення Apple вплинули нещодавні заворушення в китайському місті Чженчжоу, де розташовано завод Foxconn, який випускає основну частину пристроїв iPhone 14 Pro і Pro Max, що є найбільш затребуваними цього року.
Одне з джерел заявило, що Apple також розглядає варіант збільшення кількості заводів зі збирання продукції в партнерстві з китайськими компаніями. До числа зацікавлених у розширенні входять Luxshare Precision Industry Co. та Wingtech Technology Co. Проте Apple заявила їм про необхідність виробляти більше обсягів продукції за межами КНР.
Довгостроковою метою Apple є постачання 40-45% iPhones з Індії порівняно з кількома відсотками наразі, зазначає аналітик TF International Securities Мінґ-Чі Куо. При цьому, за словами постачальників, очікується, що у В'єтнамі переважно випускатимуть інші продукти Apple, як-от AirPods, «розумні годинники» і макбуки.
Бекграунд. Завод у Китаї, який також називають iPhone City, був змушений припинити роботу в жовтні після спалаху COVID-19 відповідно до суворої «zero-covid» політики Китаю. Через новий спалах коронавірусу деяких працівників Foxconn закрили на території заводу на карантин з обмеженими запасами провізії.
Працівники головного заводу з виробництва iPhone вийшли на масштабний протест. Постачальник Apple запропонував працівникам по $1400 за те, щоб вони звільнилися і припинили жорстокі протести, які спалахнули через незадоволення умовами оплати праці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].