НБУ запропонував банкам встановити єдині розширені ліміти на зняття готівки в банкоматах

НБУ запропонував банкам встановити єдині розширені ліміти на зняття готівки в банкоматах

Комісію за зняття готівки з карток інших банків можуть скасувати

НБУ запропонував банкам встановити єдині розширені ліміти на зняття готівки в банкоматах

Що сталося. НБУ запропонував банкам збільшити ліміти в банкоматах та скасувати додаткові комісії за зняття готівки з карток інших банків.

Джерело. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Деталі. Нацбанк розробляє проєкт Power Banking на базі чергових банківських відділень, які надаватимуть клієнтам фінансові послуги в умовах тривалої відсутності електропостачання. 

Так, НБУ звернувся до банків з ініціативою щодо запровадження «банкоматного національного роумінгу»,  що передбачає встановлення єдиних розширених лімітів та скасування додаткових комісій на зняття готівки власниками карток інших банків у банкоматах. Найбільші банки вже долучилися до цієї ініціативи, повідомляє регулятор. 

Через обмеження електропостачання внаслідок російських атак на енергетичну інфраструктуру також підвищено вимоги до банків. Зокрема, банки повинні визначити в кожному регіоні чіткий перелік чергових відділень (щонайменше 35% відділень), що надаватимуть послуги клієнтам у разі тривалої відсутності енергопостачання. Такі відділення забезпечуються всім необхідним обладнанням і каналами зв’язку для безперервної роботи за відсутності електрики, а також додатковим персоналом, касовою технікою, банкоматами, готівкою.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, банки забезпечать роботу 760 відділень навіть у блекаут. Вони розташовані в Києві та ще у 275 населених пунктах країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло