Угорщина заблокувала виділення Україні пакету допомоги на 18 млрд євро від ЄС

Угорщина заблокувала виділення Україні пакету допомоги на 18 млрд євро від ЄС

Міністри фінансів шукатимуть альтернативне рішення для надання Україні допомоги

Угорщина заблокувала виділення Україні пакету допомоги на 18 млрд євро від ЄС
фото Pixaby

Після заяв Угорщини про свою незгоду з пакетом допомоги ЄС на суму 18 млрд євро для України, представники країни, як і очікувалося, проголосували проти на зустрічі міністрів фінансів ЄС у Брюсселі.

Джерело. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна у вівторок, 6 грудня.

Деталі. Про підсумки голосування також повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк. За його словами, дебати у Будапешті проходили «дуже емоційно».

Міністр фінансів Угорщини Міхай Варга висловився проти ухвалення Європейською радою поправок щодо надання допомоги Україні.

«Угорщина проти поправки у фінансове законодавство», – сказав він сьогодні в Брюсселі в рамках відкритої частини засідання Ради з економічних та фінансових питань.

Ішлося про внесення поправок до багаторічного фінансового законодавства, яке має бути прийняте одноголосно всіма країнами ЄС.

Водночас міністри країн-членів Євросоюзу проголосували кваліфікованою більшістю за макрофінансову допомогу плюс (MFA+) та поправку до фінансового регламенту.

«На жаль, ми не змогли прийняти пакет загалом. Однак це не охолодить наші амбіції почати виділяти нашу допомогу Україні з початку січня. Я прошу Комітет з економіки та фінансів знайти альтернативне рішення. Це означає, що ми маємо знайти рішення, яке підтримають усі держави. Ми знайдемо рішення, щоб підтримати Україну», – прокоментував головуючий на засіданні міністр фінансів Чехії Збігнєв Станюра.

“Ми не можемо дозволити одній державі зірвати надання допомоги Україні”, – прокоментував віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

Він вважає, що ЄС ухвалить політичне рішення, яке дозволить надати Україні у 2023 році 18 млрд євро допомоги попри позицію Угорщини.

Як відомо, 9 листопада Єврокомісія запропонувала виділити Україні 18 млрд євро у 2023 році. Кошти мають надаватися у вигляді кредитів на дуже пільгових умовах із терміном погашення до 35 років.

Бекграунд. Також повідомлялося, що Угорщина відмовилася приєднуватися до “стелі цін” на російську нафту в $60 за барель, впроваджену західними країнами для зменшення потоку нафтодоларів в російську економіку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло