Світова економіка наближається до одного з найгірших років за три десятиліття – Bloomberg

Світова економіка наближається до одного з найгірших років за три десятиліття – Bloomberg

Експерти Bloomberg прогнозують рецесії в Європі та США

Світова економіка наближається до одного з найгірших років за три десятиліття – Bloomberg
фото Shutterstock

За даними Bloomberg Economics, світова економіка переживає один із найгірших років за останні три десятиліття, оскільки енергетичні потрясіння, спричинені війною в Україні, продовжують даватися взнаки.

Джерело. Bloomberg

Деталі. У новому аналізі економіст Скотт Джонсон прогнозує зростання лише на 2,4% у 2023 році. Це нижче очікуваних 3,2% цього року і є найнижчим рівнем з 1993 року, за винятком кризових 2009 і 2020 років.

При цьому економічні проблеми поширяться нерівномірно: єврозона розпочне 2023 рік у рецесії, а США закінчать рік у рецесії.

Навпаки, прогнозується, що економіка Китаю зросте більш ніж на 5% завдяки швидшому, ніж очікувалося, завершенню своєї стратегії “нульової терпимості” до Covid та підтримці ринку нерухомості, що постраждав від кризи.

Відмінності між регіонами також проявляються, коли справа доходить до грошово-кредитної політики.

«У США, де зростання заробітної плати покликане утримувати інфляцію вище за цільовий рівень, ми вважаємо, що ФРС рухається до кінцевої ставки 5% і залишатиметься на цьому рівні до 1 кварталу 2024 року. Тим часом у зоні євро швидке зниження інфляції означатиме нижчу остаточну ставку та можливість її скорочення наприкінці 2023 року», – пише Джонсон.

У Китаї, де влада розривається між бажанням підтримати відновлення та побоюваннями щодо слабкості валюти, намічається «обмежене» зниження ставок, зазначає експерт.

Бекграунд. Про те, як розвиваються справи в Україні – у матеріалі Mind “Українська економіка почала відновлюватися навіть на тлі війни. Хто і що цьому посприяли?”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло