Верховний суд Франції ухвалив стягнення $1,1 млрд із рф на користь Ощадбанку через анексію Криму

Верховний суд Франції ухвалив стягнення $1,1 млрд із рф на користь Ощадбанку через анексію Криму

З рф стягнуть $1,1 млрд та відсотки, які будуть нараховуватися з моменту ухвалення рішення

This material is also available in English
Верховний суд Франції ухвалив стягнення $1,1 млрд із рф на користь Ощадбанку через анексію Криму
Фото: УНІАН

Що сталося. Верховний суд Франції залишив у силі рішення Міжнародного арбітражу про стягнення $1,1 млрд із рф на користь державного Ощадбанку за втрату банком активів унаслідок анексії Криму.

Джерело. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

Деталі. З рф стягнуть $1,1 млрд та відсотки, які нараховуватимуться з моменту ухвалення рішення до часу фактичної компенсації (близько $100 000 щодня).

За словами Мудрої, обсяг позовної заяви Ощадбанку проти росії з усіма додатками становить понад 30 000 аркушів.

Бекграунд. Нагадаємо: Апеляційний суд Парижа 30 березня 2021 року підтримав позицію Міністерства юстиції рф про відсутність юрисдикції в арбітражу за позовом українського Ощадбанку на $1,3 млрд. «Зокрема, рф вдалося довести, що так звані інвестиції, а саме кримське відділення Ощадбанку, були створені до 1 січня 1992 року, тобто ще в радянський період, у зв'язку з чим вони не підпадають під дію угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій», – стверджував Мін'юст рф.

Ощадбанк у жовтні 2021 року подав до Касаційного суду Франції заяву про апеляційне спростування рішення Апеляційного суду Парижа про відсутність в арбітражу юрисдикції у справі щодо відшкодування українському банку $1,3 млрд збитків від тимчасової окупації Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло