«Ощадбанк» подав апеляцію на скасування рішення арбітражу про виплату Росією $1,4 млрд

«Ощадбанк» подав апеляцію на скасування рішення арбітражу про виплату Росією $1,4 млрд

Йдеться про збитки внаслідок протиправного заволодіння РФ інвестиціями «Ощадбанку» в тимчасово окупованому Криму

«Ощадбанк» подав апеляцію на скасування рішення арбітражу про виплату Росією $1,4 млрд
Фото: УНІАН

«Ощадбанк» подав до Касаційного суду Франції апеляцію на рішення Апеляційного суду Парижа від березня 2021 року щодо відсутності в арбітражу юрисдикції у справі про відшкодування Росією українському банку близько $1,4 млрд збитків від тимчасової окупації. Йдеться про втрати внаслідок протиправного заволодіння інвестиціями «Ощаду» в Республіці Крим. Про це повідомляє пресслужба банку.

«Розгляд справи щодо отримання справедливої компенсації за експропрійовані Російською Федерацією активи «Ощадбанку» в окупованому Криму постійно знаходиться в центрі уваги керівництва банку. Попри складний перебіг та безпрецедентний характер цієї справи «Ощад» використовуватиме всі наявні можливості для повного задоволення своїх справедливих вимог», – наголосив голова правління «Ощадбанку» Сергій Наумов.

Нагадаємо: 17 липня 2019 року Київський апеляційний суд задовольнив заяву «Ощадбанку» та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу щодо стягнення $1,1 млрд із РФ (в особі Мін’юсту РФ) як компенсації за експропріацію активів «Ощадбанку» в Криму.

У серпні того ж року Росія звернулася з вимогою переглянути рішення паризького арбітражу щодо позову «Ощадбанку» стосовно активів у Криму.

У березні 2021 року Апеляційний суд Парижа підтримав позицію Мін'юсту РФ про відсутність юрисдикції в арбітражу за позовом українського «Ощадбанку» на $1,3 млрд збитків від анексії Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті