Реальна ціна російської нафти впала до $40–45 – Reuters

Реальна ціна російської нафти впала до $40–45 – Reuters

Причина – у витратах на транспортування, які злетіли вдвічі та досягли рекордних значень

Реальна ціна російської нафти впала до $40–45 – Reuters
фото Shutterstock

Знижка на російську нафту Urals щодо марки Brent значно збільшилася під тиском рекордно високих фрахтових ставок для танкерів, що перевозять російську нафту, заявили в п'ятницю два трейдери.

Джерело. Власні розрахунки щодо ціни нафти провело агентство Reuters.

Деталі. Раніше уряди країн ЄС погодилися встановити верхню межу («стелю») цін на російську нафту в розмірі $60 за барель.

За словами трейдерів, вартість доставки Urals із портів росії до Китаю та Індії, основних споживачів нафти в Азії, подвоїлася у грудні до $18 млн і $15 млн (повна вартість рейсу танкера) відповідно.

Отже, згідно з розрахунками Reuters, вартість фрахту для цього рейсу зросла приблизно до $20 за барель для Індії та $25 за барель для Китаю. Тому виручка продавців нафти марки Urals може знизитися до $40–45 за барель, що значно нижче за цінову межу в $60 за барель, показали розрахунки Reuters.

Побоюючись порушити механізм «стелі» цін, багато судновласників утримуються від перевалки російської нафти, підвищуючи вартість доставки нафти Urals.

«Знайти судна для завантаження Urals у певні дати просто неможливо, фізичних пропозицій просто немає», – сказало джерело в торгових колах.

Бекграунд. Нагадаємо, Кремль хоче встановити нижній поріг цін на російську нафту – це стане відповіддю на введену західними країнами «стелю» цін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло