«Ні, ми не з'їхали з глузду»: путін заявив, що імовірність ядерної війни зростає

«Ні, ми не з'їхали з глузду»: путін заявив, що імовірність ядерної війни зростає

росія, за його словами, першою не вдарить, але й другою не буде

«Ні, ми не з'їхали з глузду»: путін заявив, що імовірність ядерної війни зростає
фото Shutterstock

Президент росії владімір путін заявив у середу, що загроза ядерної війни зростає.

Джерело: ВВС

Деталі. На зустрічі з правозахисниками член СПЛ Світлана Маковецька поскаржилася путіну, що загроза ядерної війни здається дедалі реальнішою. Вона попросила його підтвердити, що росія за жодних обставин не застосує ядерну зброю першою.

“Загроза ядерної війни... Ви маєте рацію. Така загроза наростає, чого гріха таїти”, – відповів Путін.

“З приводу того, що росія за жодних обставин не застосує першою. Але якщо не застосує першою за жодних обставин, значить, і другою теж не застосує, тому що можливості застосування у разі завдання ядерного удару по нашій території сильно обмежені”, – заявив російський президент.

При цьому він запевнив правозахисницю, що вся російська стратегія побудована навколо відповідно-зустрічного удару: «Тобто, коли по нам наноситься удар, ми наносимо у відповідь».

“Ми своїх союзників захищатимемо всіма наявними у нас засобами, – підкреслив путін. – Ми з глузду не з'їхали, ми усвідомлюємо те, що таке ядерна зброя”.

“Ці засоби у нас є і вони у більш просунутому вигляді знаходяться, ніж у будь-якої іншої ядерної країни. Але ми не збираємося розмахувати цією зброєю як бритвою, бігаючи по всьому світу. Але, звичайно, виходимо з того, що вона в нас є. Це не провокуючий, а стримуючий фактор”, – сказав російський диктатор.

Бекграунд. Нагадаємо, в кремлі намагалися розвіяти путінськи погрози щодо застосування ядерної зброї у війні в Україні. Зокрема, заявили, що таке можливо лише за умови, якщо на карту буде покладено існування росії. Майже паралельно із цими заявами рф намагалася провести випробування російської ядерної торпеди «Посейдон» Проте, за даними розвідки США, ці чергові випробування провалилися. Штати припускають, що росіяни могли стикнутися з технічними проблемами. Що відомо про цю розробку країни-терориста наразі і чи є перспективи її використання в найближчому майбутньому, розповів Mind військовий експерт Михайло Жирохов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло