путін може бути власником офшору, куди вивели понад $1 млрд - розслідування

путін може бути власником офшору, куди вивели понад $1 млрд - розслідування

Саме за ці кошти була придбана його суперяхта Graceful

путін може бути власником офшору, куди вивели понад $1 млрд - розслідування
яхта Graceful
фото DR

Російський диктатор владімір путін із високою ймовірністю міг отримати через підставну особу $1,12 млрд від перепродажу газової компанії «Ямал СПГ», вивести їх у панамський офшор і купити на частину цих грошей яхту.

Джерело. Про це стверджує у своєму розслідуванні центр «Досьє», передає «Радіо Свобода».

Деталі. У матеріалі центру йдеться про те, що на початку нульових однокурсник путіна з юридичного факультету СПбДУ Віктор Харін зробив ще одного друга президента росії, Петра Колбіна, номінальним власником компанії «Разноекспорт».

У 2003 році компанія придбала фірму «ЯмалИнвест», яка постачала обладнання для «газпрому». Пізніше Колбін став одним із трьох акціонерів компанії «Ямал СПГ» – великого підприємства з видобутку та переробки зрідженого природного газу, будівництво якого курирував особисто путін.

Колбіну, як зазначає «Досьє», належало 25,1% акцій «Ямал СПГ». Двома іншими акціонерами були компанія «Новатек», що належить мільярдеру Леоніду Міхельсону (вона володіла 51% акцій), та близький до путіна мільярдер Геннадій Тимченко, який також з дитинства дружив із Колбіним (у його руках були 23,9% цінних паперів).

У 2011 році частки Колбіна та Тимченка були викуплені, при цьому гроші із цього продажу – ті самі $1,12 млрд – дісталися панамському офшору Колбіна Mischositos Investment S.A.

Розслідувачі центру «Досьє» вважають, що бенефіціаром панамської компанії, з високою імовірністю, є сам президент росії.

Саме Mischositos Investment S.A оплачувала будівництво 82-метрової яхти Graceful вартістю близько $100 млн, маршрут якої не раз збігався з поїздками путіна у 2018 році. Також цю яхту часто бачили на околицях Сочі, де розташовується резиденція президента «Бочаров Ручей», і біля його палацу на мисі Ідокопас.

Зазначається, що офіційний власник яхти – компанія «Аргумент», співзасновниками якої є глава управління справами президента росії Алєксандр Колпаков і начальник військової частини 1473 Федеральної служби охорони рф Олєг Кузнєцов.

В одному з розслідувань опозиціонера Алєксєя Навального говорилося, що дружини Колпакова та Кузнєцова володіли фірмою, яка займалася будівництвом палацу путіна в Геленджику.

Бекграунд. Як повідомлялося, супер'яхта Graceful вартістю 119 млн, яку пов'язують із путіним, наприкінці вересня була помічена біля берегів Естонії, але вона, судячи з усього, змінила назву.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло