Найбільший НПЗ Туреччини перестав закуповувати російську нафту

Найбільший НПЗ Туреччини перестав закуповувати російську нафту

SOCAR вважає за краще не зв'язуватися з російською нафтою через ризик вторинних санкцій

Найбільший НПЗ Туреччини перестав закуповувати російську нафту
фото Shutterstock

Потоки російської нафти до Туреччини, яка втричі збільшила закупівлі після початку війни, опинилися під загрозою.

Найбільший у країні нафтопереробний завод STAR повністю зупинив імпорт російського сорту Urals.

Джерело. Про це повідомляє moscowtimes.eu із посиланням на Reuters.

Деталі. Завод, що належить азербайджанській групі SOCAR і забезпечує 25% нафтопереробки в Туреччині, у листопаді скоротив закупівлю сировини в росії вдвічі – з 700 до 300 тисяч тонн на місяць, а у грудні вирішив відмовитися від них повністю, свідчать джерела видання у торгових колах.

Хоча Туреччина не приєдналася до західних санкцій і стелі цін, що набула чинності 5 грудня, торговельний підрозділ SOCAR вважає за краще не зв'язуватися з російською нафтою через ризик вторинних санкцій, кажуть джерела Reuters.

«Зараз усі побоюються здійснювати операції з рф, які можуть підпадати під санкції, у тому числі під вторинні», – пояснив один із них.

Туреччина стала ключовим покупцем російської нафти, поряд із Індією та Китаєм забираючи барелі, від яких відмовилися європейські країни.

Якщо у січні потоки до Туреччини становили менше 100 тисяч барелів на добу, то у жовтні досягли рекордних 380 тисяч.

Проте у листопаді нафтовий експорт до Туреччини обвалився майже вдвічі – до 210 тисяч барелів на день.

Бекграунд. Напередодні Reuters повідомляв, що реальна ціна російської нафти після введення ембарго впала до $40–45, причина – у витратах на транспортування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло