ВАКС заочно арештував ексголову Нацбанку Кирила Шевченка

ВАКС заочно арештував ексголову Нацбанку Кирила Шевченка

Його підозрюють в організації схеми виведення 206 млн грн з «Укргазбанку»

ВАКС заочно арештував ексголову Нацбанку Кирила Шевченка
Ексголова Нацбанку Кирило Шевченко

Що сталося. ВАКС обрав заочне тримання під вартою для екскерівника НБУ Кирила Шевченка.

Джерело. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Деталі. Зі слів Шевченка, суд прийняв рішення щодо безстрокового тримання його під вартою без права внесення застави. 

Зазначається, що це рішення відкриває шлях для розшуку Шевченка через Інтерпол. Якщо він з'явиться на території України, його повинні затримати й доставити до суду протягом 48 годин для обрання запобіжного заходу.

Шевченка та ще чотирьох високопосадовців «Укргазбанку» підозрюють в організації схеми виведення 206 млн грн з держбанку.

Стверджується, що схема діяла майже 5 років, хоча структури банку повідомляли, що економічної доцільності від залучення агентів немає. Обсяг виплат «агентам» був більшим, ніж прибуток, який банку приносили залучені клієнти.

Слідство здобуло докази, що керівники «Укргазбанку» укладали фіктивні договори з нібито «агентами, які насправді були звичайними ФОПами». Останні мали привести в банк нових великих клієнтів, але насправді все відбувалося без їх участі. 

САП стверджує про те, що жоден з агентів так і не зміг пояснити, які конкретно послуги він надав. 

Коментарі: Обвинувачений Шевченко заявляє, що «це політично мотивована справа, штучно створена нашвидкуруч, не містить жодних доказів і розвалиться у будь-якому неупередженому суді».

Він запевнив, що отримавши повний текст сьогоднішньої ухвали, «обов’язково подасть апеляцію».

Сторони. На сьогоднішнє засідання Шевченко подав клопотання електронною поштою і просив допустити його до участі через відеозв'язок. Захист надав нову медичну довідку від 5 грудня, в якій йшлося про те, що Шевченко проходить медичні процедури на стаціонарі в клініці у Відні.

За словами прокурора, Шевченку нічого не заважає у тиждень між ін'єкціями приїхати в Україну, тим більше що такі ж процедури можна зробити й в Києві. В результаті суд відмовив в участі Шевченка через відеозв'язок.

Шевченко запевняє, що сподівався до останнього, що суд надасть йому можливість взяти участь у засіданні в форматі відеозв'язку.

«Однак моє клопотання, попри наявну технічну можливість та очевидну доцільність, вчергове було відхилено. Ніхто не став, і вочевидь від початку не збирався, слухати іншу сторону», – пише Шевченко.

Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал «В'язень банку «Газ», де проаналізував, як дійшло до оголошення в розшук ексголови НБУ Кирила Шевченка. При цьому важливіше питання – не за що, а навіщо його шукають.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло