США ввели санкції проти мережі міжнародних компаній за торгівлю нафтою в обхід ембарго

США ввели санкції проти мережі міжнародних компаній за торгівлю нафтою в обхід ембарго

Мережа компаній Ayan сприяла постачанню іранської нафти до Китайської Народної Республіки та росії

США ввели санкції проти мережі міжнародних компаній за торгівлю нафтою в обхід ембарго
Фото: Torsten Sukrow

Що сталося. США запровадили санкції проти мережі міжнародних компаній, очолювану турецьким бізнесменом Сіткі Аяна, що торгувала іранською нафтою в обхід міжнародного ембарго.

Джерело. Про це повідомляє Держдепартамент США.

Деталі. Згідно з повідомленням, у партнерстві з високопосадовцями IRGC-QF мережа компаній Ayan сприяла постачанню іранської нафти до Китайської Народної Республіки та росії. 

«Протягом багатьох років компанії Аяна укладали міжнародні контракти на продаж іранської нафти з іноземними покупцями, організовували постачання нафти та допомагали відмивати доходи, приховуючи іранське походження нафти та інтерес IRGC-QF до продажів. Ці дії були критично важливим елементом операцій IRGC-QF з контрабанди нафти», – зазначили в Держдепі.

Окрім Аяна, Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США визначає чотирьох фізичних та 26 юридичних осіб, а також блокує одне судно, пов’язане з ухиленням від санкцій.

«Сполучені Штати продовжуватимуть суворо застосовувати санкції щодо незаконного продажу нафти КВІР», – наголосили в повідомленні.

Бекграунд. Нагадаємо, що США ввели санкції проти «Росэлектроники», Kraftway, «Миландра» та інших російських технологічних компаній.

Також США готують санкції проти всього російського золота і будь-яких операцій з ним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло