Окупанти збираються виставити Інкерманський винзавод у Севастополі на продаж

Окупанти збираються виставити Інкерманський винзавод у Севастополі на продаж

Росіяни зазначають, що майно перебуває «у зношеному стані» і торгуватиметься «за ринковою вартістю»

Окупанти збираються виставити Інкерманський винзавод у Севастополі на продаж
Фото: esu.com.ua

Що сталося. Окупаційна влада тимчасово анексованого Криму винесла на розгляд законопроєкт щодо виставлення на аукціон Інкерманського заводу маркових вин.

Джерело. Про це повідомляє «Крим. Реалії».

Деталі. Окупанти планують проведення аукціону 2023 року.

На торги збираються виставити нерухоме майно: будівлі заводських цехів, адміністративні будівлі та склади. Рухоме майно включає помпи, машини для розливу вин, автоцистерни й автонавантажувачі.

У списку на продаж – упорядкована територія заводу (зелені насадження сезонного типу, клумби квіткові, тротуари та пішохідні доріжки), асфальтобетонне покриття (дороги), лінія електропередач, 16 патентів на етикетки вироблених заводом вин та інше. 

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що майно перебуває «в зношеному стані» і торгуватиметься «за ринковою вартістю» з урахуванням ступеня фізичного і морального зносу.

Скільки коштів окупаційна влада Севастополя планує виручити за винзавод, у прогнозному плані приватизації не вказано. Загальна сума виторгу за планом має становити 335 млн рублів, до неї, крім заводу, входять заплановані також до продажу три керівні компанії, один об'єкт незавершеного будівництва та ділянка під ним, а також нежитлове приміщення в центрі міста.

Бекграунд. Інкерманський завод маркових вин був заснований 1961 року. Він є одним із найбільших в Криму.

З 2011-го всі активи «Інкермана» були консолідовані в холдинг Inkerman International AB зі штаб-квартирою в Стокгольмі. На той момент активи виноробної компанії належали українському підприємцеві Валерію Шамотію. 

У 2019 році власником Інкерманського заводу вже в анексованому Криму став винороб Валерій Захар'їн. За підсумками угоди він консолідував 100% головної компанії Inkerman International AB.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло