Знаменитий кримский винзавод «Інкерман» змінив власника

Знаменитий кримский винзавод «Інкерман» змінив власника

Власником заводу в анексованому Криму став місцевий винороб Валерій Захар'їн

Знаменитий кримский винзавод «Інкерман» змінив власника
Фото: УНІАН

Власником Інкерманського заводу марочних вин в анексованому Криму став винороб Валерій Захар'їн. Про це пише РБК із посиланням на Ларису Шимчук, в.о. директора кримського виноробного підприємства. Підтвердив цю інформацію і новий власник заводу.

За словами Захар'їна, угода, за підсумками якої він консолідував 100% головної компанії Inkerman International AB, була закрита в середу, 24 квітня. Серед придбаних ним активів – Інкерманський завод марочних вин, радгосп «Качинський +» і агрофірма «Чорноморець».

Додамо, що Інкерманський завод марочних вин був заснований у 1961 році. Він є одним із найбільших в Криму. На сьогоднішній день підприємству належить 2700 га виноградників.

Захар'їн, за даними російських ЗМІ, є власником більше, ніж десяти компаній з вирощування винограду або продажу напоїв.

Видання додає, що переговори про продаж «Інкермана» також велися зі структурою банку Росія – «Південним проектом». Однак така угода могла викликати питання через санкційні ризики, пише РБК.

За даними гіда «Російські вина 2019», загальна площа виноградників «Будинку Захар'їних» – 88 га. Велика частина – 55 га – була закладена в 2002 році в Степовому Криму, решта 33 га – в 2008-му в Бахчисарайському районі Криму. Виноробня випускає вина під марками «Будинок Захар'їних», «Баккал Су», «Хороший рік». Але популярність Захар'їн отримав зі своєю лінійкою вин з автохтонних (локальних) сортів винограду – «сари-пандас» і «кефесія».

Обсяг випуску «Дому Захар'їних» – 200 000 пляшок на рік. Для порівняння, у придбаного ним «Інкермана» цей показник – 11,5-12 млн пляшок. Власної виноробні у Захар'їна немає: переробка винограду, який «Будинок Захар'їним» виробляє і частково закуповує в декількох кримських зонах, а також розлив вина відбуваються на партнерському заводі. Бочки з вином, зокрема, зберігаються у спеціальній виділеній штольні Інкерманського заводу.

З 2011-го всі активи «Інкермана» були консолідовані в холдинг Inkerman International AB зі штаб-квартирою в Стокгольмі. На той момент активи виноробної компанії належали українському підприємцеві Валерію Шамотію. У цьому ж році він продав частину бізнесу інвестфондам Horizon Capital (отримав 20%) і Hartwall Capital (40%). Але в 2016-му структура власників виглядала вже трохи інакше. У Hartwall Capital було 40%, у компанії Шамотій Логос девелопмент – 40%, а замість Horizon Capital в акціонерів з'явився китайський фонд Pan Chang c 20%.

Раніше Mind писав, що через санкції виробництво вина в Криму опинилося під загрозою.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло