Німецький регулятор закликав німців “опалювати не всі кімнати”, щоб економити газ

Німецький регулятор закликав німців “опалювати не всі кімнати”, щоб економити газ

Німеччині треба скоротити споживання газу як мінімум на 20%, щоб компенсувати втрату постачань із росії

Німецький регулятор закликав німців “опалювати не всі кімнати”, щоб економити газ
фото Pixaby

Глава німецького газового регулятора BNetzA попросив домогосподарства та компанії скоротити опалення, поки Німеччина намагається вийти з енергетичної кризи в умовах скорочення постачання російського газу.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Громадянам рекомендовано «можливо, не вмикати опалення повністю та ретельно подумати про те, які приміщення необхідно опалювати», – заявив у п'ятницю президент BNetzA Клаус Мюллер на ТБ.

Промислове споживання газу за останній тиждень впало на 12%, а побутове та комерційне – на 13%, повідомив Мюллер. Раніше він заявляв, що Німеччині необхідно скоротити споживання газу як мінімум на 20%, щоб компенсувати втрату постачань із росії.

РФ, яка раніше забезпечувала близько 40% потреб Європи в енергії, цього року скоротила потоки трубопроводами у відповідь на західні санкції.

Мюллер сказав, що його поки що не турбує фізична нестача газу.

«Побачимо, що станеться найближчими днями. Але ми не повинні ставитися до цього легковажно», – попередив він.

За його словами, німецька економіка наразі отримує газ із Норвегії, Бельгії та Нідерландів, а також «трохи» із Франції. Берлін отримає більше через термінали прийому зрідженого природного газу (ЗПГ), які країна почала будувати нещодавно.

«Ми хочемо за будь-яку ціну захистити промисловість від обмеження газу, – сказав Мюллер. – Тепер усе залежить від нас. Як швидко ми зможемо збудувати термінали ЗПГ. Скільки ми можемо зекономити. Це допомагає навіть більше. Ми можемо впоратися із цим».

Бекграунд. Знаковою угодою стали домовленості зі Швейцарією про кредит на $3 млрд щодо постачання газу в Німеччину. Mind розібрався в деталях угоди, з’ясував, чому федеральний уряд ФРН звернувся до послуг посередника на газовому ринку, а не уклав прямі контракти з виробниками. Який зиск із такої практики матиме Україна – про це в матеріалі «Німеччина отримуватиме зріджений газ у кредит. Як вдалося замінити торгові схеми колишньої Gazprom Germania?»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло