Військовий бюджет путіна не постраждає від обмеження цін на нафту - Bloomberg
США старалися надто не занизити рівень цін, щоб росія не скоротила виробництво — і перестаралися

«Стеля»цін, запроваджена G7 на експорт російської нафти, недостатньо низька, щоб позбавити кремль значної частини доходів наступного року, і економісти кажуть, що, навіть якщо це призведе до падіння видобутку сирої нафти, російський диктатор путін все ще має достатньо грошей для фінансування війни проти України.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Деталі. «За ціною $60 за барель цінова стеля виглядає дуже щедрою. Це близько до того, що було закладено ринком на 2023 рік, і до рівня, запропонованого в бюджеті росії», – прокоментувала економіст банку «Ренесанс Капітал» Софія Донець.
Європейські чиновники рекламували ціновий поріг як спосіб заморити російську військову машину виснаженням. Насправді ж вони доклали всіх зусиль, щоб рівень не був настільки низьким, щоб кремль значно скоротив виробництво, що могло призвести до зростання світових цін.
Росія планує продовжувати перенаправляти потоки до таких країн, як Китай та Індія, які офіційно не підписалися на обмеження ціни.
«Неринкові заходи спотворюють ринок і в будь-якому разі вплинуть або на ціни, або на обсяги пропозиції», – прокоментував міністр фінансів рф Антон Сілуанов.
Навіть без обмеження цін – поряд з обмеженнями на відвантаження та страхування, спрямованими на перешкоду торгівлі росії – кремль очікував майже на 25-відсоткове падіння податкових надходжень від нафти й газу в міру падіння видобутку та деяких цін.
Але навіть із зростанням витрат на війну росія змогла легко покрити дефіцит бюджету, використовуючи свій Фонд добробуту та позичаючи кошти на місцевому ринку облігацій.
Падіння ціни на нафту на $10 з $70 за барель може призвести до скорочення доходів ще на 1 трильйон рублів ($16 млрд), вважає економіст «Фінам» Ольга Бєлєнькая.
Насправді якщо цінова «стеля» скоротить експортні надходження росії, це може послабити рубль наступного року, що забезпечить додатковий імпульс для бюджету, сказала вона. Оскільки податки на енергоресурси надходять здебільшого в доларах та євро, їхня вартість у рублях – а це важливо для Кремля – зростає, коли російська валюта слабшає.
Бекграунд. Як повідомлялося, кремль у відповідь на дії ЄС хоче встановити нижній поріг цін на російську нафту.
Між тим Reuters підрахував, що реальна ціна російської нафти впала до $40–45.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.