росія не зможе запустити на орбіту 500 супутників — не вистачає коштів на паливо

росія не зможе запустити на орбіту 500 супутників — не вистачає коштів на паливо

Російському “аналоговнєт”-проекту на зразок Starlink не судилося здійснитися

росія не зможе запустити на орбіту 500 супутників — не вистачає коштів на паливо
фото Pixaby

Амбітні плани російської влади різко наростити виробництво супутників і зібрати на орбіті угруповання «Сфера» із 500 апаратів для цивільних та оборонних потреб зіткнулися з невдачею.

У росії виник гострий дефіцит ксенону – інертного газу, який використовується як «паливо» для бортових двигунів супутників, дозволяючи їм маневрувати у космосі. Про це повідомив директор дослідного конструкторського бюро (ОКБ) «Факел» Геннадій Абраменков.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. «Ксенону на ринку, необхідного для заправки, зараз немає», – сказав він на нараді провідних підприємств ракетно-космічної галузі та хімічної промисловості. На тлі дефіциту різко зросли ціни на ксенон. А це «впливає на економіку і окремих апаратів, і угруповання загалом», розповів Абраменков.

У рамках проекту «Сфера» на орбіту планували запустити супутники широкосмугового доступу до інтернету «Скіф», апарати зв'язку «Експрес», супутникову систему інтернету речей «Марафон», а також супутники зв'язку, спостереження та дистанційного зондування землі.

Але замість початкових планів 500 апаратів проект довелося урізати втричі – уряд рф схвалив запуск 162 супутників.

Усього для забезпечення потреб «Сфери потрібно 1 000 балонів ксенону на суму 35,4 млрд рублів, підрахували в ОКБ «Смолоскип». Але власних потужностей для таких обсягів «Роскосмос» не має.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше росія пригрозила збивати супутники Starlink Ілона Маска, які допомагають Україні. США пообіцяли відреагувати на можливі атаки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло