Засновник збанкрутілої криптобіржі FTX ошукав інвесторів на $1,8 млрд – висновок регулятора США
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Засновник збанкрутілої криптобіржі FTX ошукав інвесторів на $1,8 млрд – висновок регулятора США

Комісія заявляє, що Бенкман-Фрід «побудував картковий будиночок»

Засновник збанкрутілої криптобіржі FTX ошукав інвесторів на $1,8 млрд – висновок регулятора США
Співзасновник FTX Сем Бенкман-Фрід

Що сталося. Співзасновника FTX Сема Бенкмана-Фріда регулятори США звинуватили в реалізації багаторічної схеми з обману інвесторів.

Джерело. Про це повідомила комісія з цінних паперів і бірж, передає Bloomberg.

Деталі. Зазначається, що Бенкман-Фрід, якого заарештували в понеділок на Багамах і висунули кримінальні звинувачення в США, залучив понад $1,8 млрд від інвесторів. Регулятор також заявив, що він приховував ризики та відносини FTX зі своєю торговою компанією Alameda Research.

«Ми стверджуємо, що Сем Бенкман-Фрід побудував картковий будиночок на основі обману, водночас заявивши інвесторам, що це одна з найбезпечніших платформ на крипторинку», – сказав у заяві голова SEC Гері Генслер.

Бекграунд. Нагадаємо: понад $600 млн у криптовалюті зникли з гаманців збанкрутілої криптобіржі FTX. Експерти криптовалютної галузі припустили, що злам скоординовано кимось із найближчого оточення тепер уже колишнього глави платформи Сема Бенкмана-Фріда.

Криптоінвестори із США подали в суд на колишнього гендиректора FTX Сема Бенкмана-Фріда, а також низку знаменитостей, які рекламували криптобіржу. В позові їх звинувачують у використанні шахрайських методів для просування FTX.

Раніше повідомлялося, що батьки засновника збанкрутілої FTX та її топменеджери за два роки стали власниками щонайменше 19 об’єктів нерухомості вартістю майже $121 млн на Багамських островах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло