Керівники енергетичних компаній світу прогнозують економічний спад у 2023 році

Керівники енергетичних компаній світу прогнозують економічний спад у 2023 році

Інфляція, рецесія, апетит до злиття і поглинання та технологічні ризики – очікування СЕО в результатах дослідження KPMG

Керівники енергетичних компаній світу прогнозують економічний спад у 2023 році

У межах дослідження «CEO Outlook 2022» KPMG опитала, серед інших, 138 керівників енергетичних компаній у всьому світі, які працюють у сферах нафти та газу, електроенергетики та комунальних послуг, а також відновлюваних джерел енергії. Вони поділилися своїм баченням ділового й економічного ландшафту на найближчі три роки. Виявилося, що незалежно від розташування, СЕО очікують економічного спаду та готуються до подолання ключових політичних і технологічних ризиків.

Презентуємо результати цього дослідження, що показують, які кроки вже сьогодні роблять керівники енергетичних компаній, щоб гідно пережити прийдешні потрясіння та спланувати роботу в умовах переходу до низьковуглецевої економіки.

Економічні тренди

Згідно з результатами опитування:

  • 87% СЕО вважають, що в наступні 12 місяців відбуватиметься економічний спад;
  • 75% – що рецесія перекреслить очікуване зростання протягом наступних трьох  років;
  • 59% – що очікувана рецесія буде помірною та короткочасною.


Опитані керівники відмітили вплив інфляції на вартість матеріалів і ланцюги постачання, а також те, що посилення ставок центрального банку в США та світі призвело до підвищення процентних ставок. Тому ще від початку пандемії багато генеральних директорів були зосереджені на диверсифікації та реструктуризації ланцюгів постачання. З очікуваною рецесією цей рух, імовірно, знову посилиться.

На шляху до сталого зростання майже половина керівників енергетичних компаній (47%) зазначили, що їхній апетит до M&A (злиттів та поглинань) є високим, і що їхні компанії, найімовірніше, оберуть цей шлях, що може суттєво вплинути на їхній бізнес. Керівники енергетичних компаній вважають, що найбільшу загрозу для зростання їхніх організацій становлять регуляторний ризик і ризик, пов’язаний із новими технологіями.

ESG – екологічне, соціальне та корпоративне управління

66% керівників енергетичних компаній повідомляють про попит від зацікавлених сторін, як-от інвестори, регулятори та клієнти, щодо збільшення звітності та прозорості питань ESG. 46% пов'язують ESG з вдосконаленням фінансових показників. Це могло бути пов'язано з тим, що компаніям усе ще не вдається переконливо розповідати про успіхи в області ESG: 36% зазначили, що найбільша проблема – поінформувати зацікавлені сторони про ефективність ESG.

Технології

Понад половина генеральних директорів галузі енергетики (55%) кажуть, що планують інвестувати більше в придбання нових технологій. Інші 45% хочуть інвестувати в людей, щоб допомогти їм опанувати ці технології.
Градус важливості кібербезпеки зростає – 75% керівників енергетичних компаній вважають, що надійна кіберстратегія має вирішальне значення для створення довіри серед ключових стейкхолдерів.

Таланти

«Війна за таланти» буде пріоритетом енергетичних компаній упродовж наступних трьох років. Кожен четвертий керівник енергетичної компанії вважає залучення й утримання висококваліфікованих працівників ключовим фактором для досягнення їхніх цілей зростання. 84% керівників планують збільшити чисельність персоналу. 65% з них очікують, що штат співробітників збільшиться приблизно на 5%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло