Вашингтон внесе до чорного списку 30 китайських виробників чипів – Bloomberg

Вашингтон внесе до чорного списку 30 китайських виробників чипів – Bloomberg

Американські технологічні компанії не зможуть постачати компоненти китайським організаціям

Вашингтон внесе до чорного списку 30 китайських виробників чипів – Bloomberg
Фото: Yusho Cho

Що сталося. Адміністрація президента США Джо Байдена планує цього тижня включити до чорного  списку виробника чіпів пам'яті Yangtze Memory та ще понад 30 китайських компаній.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на поінформовані джерела.

Деталі. Американські технологічні компанії не зможуть постачати компоненти китайським організаціям, які перебувають у чорному списку, без отримання спеціальної експортної ліцензії від міністерства торгівлі США. Такий захід раніше змусив китайську Huawei Technologies продати бізнес у сфері споживчої електроніки.

Тоді Yangtze Memory та інші компанії були внесені до списку на подальшу перевірку, оскільки американська влада не мала чітких доказів їхньої взаємодії з китайськими збройними силами.

Коментар. Китайська влада вважає, що обмеження, що запроваджує Вашингтон, можуть погіршити проблеми в глобальних ланцюгах постачань. Прессекретар Міністерства закордонних справ КНР Ван Веньбінь заявив, що США «політизують економічну співпрацю».

Yangtze Memory, що базується в Ухані, є найбільшим у КНР виробником чіпів флеш-пам'яті 3D NAND, які використовуються в смартфонах та інших електронних пристроях.

Бекграунд. Нагадаємо: у жовтні цього року влада США вжила нових заходів експортного контролю, відповідно до яких чіпи для високопродуктивних обчислювальних систем, суперкомп'ютерів і систем штучного інтелекту (AI), вироблені з використанням американських технологій, можуть продаватися до Китаю лише за наявності ліцензії на експорт.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло