Влада Китаю після погрози санкціями дозволила американським інспекторам перевірити свої компанії

Влада Китаю після погрози санкціями дозволила американським інспекторам перевірити свої компанії

Також конгресмени пом’якшили риторику щодо санкцій проти китайських виробників

Влада Китаю після погрози санкціями дозволила американським інспекторам перевірити свої компанії
фото Pixaby

Попри жорстке політичне протистояння США та Китаю, «на місцях» чиновники готові виявляти більше гнучкості і активніше взаємодіяти з опонентами, коли йдеться про інтереси бізнесу. Влада КНР, як повідомляється, дозволила американським інспекторам провести аудит деяких китайських компаній, а конгресмени США готові відстрочити запровадження нових санкцій.

Джерело. Про це пише Financial Times.

Деталі. Йдеться про перевірки на причетність окремих китайських компаній до виробництва чипів подвійного призначення, які можуть бути використані не тільки з цивільною метою.

За словами заступника міністра торгівлі США з питань промисловості та безпеки Алана Естевеза, після заяви американської сторони про наміри запровадити санкції проти деяких китайський компаній, Пекін дав дозвіл допустити перевіряльників із США на відповідні промислові об'єкти в КНР.

За словами американського чиновника, у листопаді влада КНР схвалила відвідування окремих підприємств китайської напівпровідникової галузі ревізорами із США. Американці відвідали Ухань, Шанхай та ще кілька міст Китаю. За словами джерела, цього вдалося досягти завдяки зверненням конкретних китайських компаній і місцевої влади до вищого керівництва країни з проханнями надати допуск іноземним інспекторам на ці об'єкти.

Раніше, у жовтні, про необхідність перевірки 31 китайської компанії заявили американські чиновники.

Водночас сенатори США, які ще недавно підтримували негайне вилучення продукції китайських YMTC, SMIC і CXMT із переліку дозволеної до закупівлі урядовими відомствами країни, змінили риторику на м'якшу після консультації з представниками галузі, пише Reuters.

Походження тих чи інших компонентів часом дуже складно відстежити, але навіть якби це вдалося достовірно зробити зараз, у багатьох випадках компоненти китайського походження немає чим замінити.

З цієї причини автори законопроєкту пропонують запровадити санкції з п'ятирічним відстроченням, розраховуючи на те, що виробництво необхідних чипів буде перенесено на територію США або дружніх країн.

По-друге, сенатори запропонували обмежити перелік сфер застосування, у яких продукція перерахованих китайських компаній потрапить під заборону. Під обмеження підпадають лише об'єкти критичної інфраструктури на зразок телекомунікаційного обладнання, систем відеоспостереження та обладнання оборонного призначення.

Отже, у протистоянні США та КНР обидві сторони демонструють здатність іти на компроміси, тож наслідки для учасників ринку будуть не такими важкими, як здавалося спочатку, робить висновок видання.

Бекграунд. Як повідомлялося, Китай хоче неофіційно доєднатися до стелі цін на російську нафту, щоб виторгувати собі знижки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло