СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російські паспорти, пропагандистську літературу та перепустки окупантів
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російські паспорти, пропагандистську літературу та перепустки окупантів

Також знайшли георгіївські стрічки й символіку забороненої партії ОПЗЖ

This material is also available in English
СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російські паспорти, пропагандистську літературу та перепустки окупантів
Фото: СБУ

Що сталося. Служба безпеки України (СБУ) завершила контррозвідувальні заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській, Миколаївській, Сумській, Львівській, Житомирській і Херсонській областях.

Джерело. Про це йдеться в телеграм-каналі спецслужби.

Деталі. «На території єпархій знайдено російські паспорти, георгіївські стрічки, символіку забороненої партії ОПЗЖ і «методички» кирила щодо поширення ворожої пропаганди через вірян.

Крім того, виявлено склади з прокремлівською літературою, зокрема авторства ідеолога рашизму Івана Ільїна. У цих виданнях представники рф заперечують існування українського народу, його мови й культури, а також ставлять під сумнів українську державність», – йдеться в повідомленні.

Під час огляду церковних приміщень у селищі Чорнобаївка Херсонської області співробітники СБУ виявили бланки перепусток до окупаційних органів рф. А в єпархії на Львівщині знайдено фото прихованих російських документів «об обеспечении взаимодействия с военными комиссариатами рф».

На території церков у Закарпатській області знаходився прапор так званої «Республіки Підкарпатська Русь» з текстом гімну «підкарпатських русинів». Також встановлено, що місцевий священник у проповідях називав «безбожниками-сатаністами» людей, які святкують Різдво 25 грудня.

На території одного з монастирів Рівненщини викрито послушника з російським паспортом і контактами у рф. Наразі СБУ перевіряє його можливу причетність до розвідувально-підривної діяльності на користь спецслужб країни-агресора.

А в Роменській єпархії виявлено клірика з партквитком Комуністичної партії колишнього СРСР. Наразі всі вилучені матеріали направлено на експертизу для вжиття подальших процесуальних дій.

Бекграунд. Раніше СБУ знайшла в Харківській єпархії УПЦ (МП) сотні тисяч готівки, сухпайки окупантів і друковану пропаганду.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло