Reuters: росія продавала Індії нафту нижче її собівартості

Reuters: росія продавала Індії нафту нижче її собівартості

Єдина надія росіян знайти покупців на свою нафту — знизити ціни

Reuters: росія продавала Індії нафту нижче її собівартості
фото DR

Індія в грудні, після того як набуло чинності нафтове ембарго і стеля цін на нафту, купувала російську Urals не тільки значно дешевше за обмеження в $60 за барель, але іноді і за цінами нижчими за її собівартість.

Джерело. Про це пише Reuters.

Деталі. Ембарго змусило російських продавців нафти шукати альтернативні ринки збуту приблизно на 1 млн барелів на добу, зазначає агентство.

При цьому російські виробники опинилися в умовах жорсткої конкуренції один з одним і з постачальниками з Азії, Європи та Близького Сходу, а це означає, що їхня єдина надія знайти покупців на свою нафту – знизити ціни.

У результаті ціна марки Urals для Індії за деякими угодами в грудні виявилася на $12–15 нижчою від середньомісячної вартості Brent. Для порівняння: у листопаді дисконт становив $10–11, у жовтні – $5–8.

Індія – другий за величиною споживач нафти в Азії після Китаю, але її нафтопереробні заводи краще підходять для переробки саме російської нафти.

У жовтні росія стала найбільшим постачальником нафти до Індії – 946 тисяч барелів на добу (22% всього індійського імпорту сирої нафти).

У листопаді, за даними Refinitiv Eikon, постачання Urals до Індії зросло щонайменше до 3,7 млн тонн і досягло рекордних 53,2% від загального завантаження сорту через морські порти.

Бекграунд. Більше про дію обмежень на російську нафту – в матеріалі MindНафтова «стеля»: скепсис щодо цінових обмежень виявився передчасним. Як і коли росія відчує санкції”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло