WP розповіла про три сценарії закінчення війни, які розглядаються в Білому домі
Байден пояснив, чому США не дають Україні далекобійні ракети

У Білому домі є три різні моделі того, як могло б виглядати завершення війни шляхом переговорів, кожна з цих моделей має прихильників в адміністрації.
Джерело. Про це пише Washington Post.
Деталі. Одна частина мирного плану, який Зеленський запропонував минулого місяця, передбачає вихід росії з усієї території України, яку вона окупувала, включаючи Крим і райони східного Донбасу, які вона захопила в 2014 році.
Другий сценарій – відхід російських військ до лінії 2014 року.
Третій рівень виведення включатиме Донбас, але не Крим.
Зеленський чітко дав зрозуміти, що не буде підтримувати останні два варіанти, зазначивши, що мир може настати лише тоді, коли російські загарбники відступлять з усіх окупованих територій.
Також у статті WP йдеться про те, чому адміністрація Байдена не надає Україні всю ту зброю, про яку вона просить – зокрема, йдеться про сучасні винищувачі, танки M1 Abrams і далекобійні ракети ATACMS.
Представники оборони США заявили, що Україна вже має достатньо танків і що американські M1 Abrams, яких просить Київ, надто складні в обслуговуванні та складні в експлуатації.
Відповідаючи на спільній прес-конференції з Зеленським про далекобійні ракети, які дозволять українським силам вражати цілі на території росії, Байден попередив, що така зброя може зруйнувати єдність НАТО щодо підтримки України.
«Вони (країни-члени НАТО – ред.) не хочуть йти на війну з росією», – сказав він про альянс.
«Це була можливість для Байдена і Зеленського серйозно поговорити про те, куди ми йдемо... не вказувати Зеленському, що робити. А переконатися, що ми узгоджуємося в загальних цілях і розуміємо один одного», – сказав Іво Даалдер, колишній посол США в НАТО, а нині президент Чиказької ради з глобальних справ.
«Байден як і раніше стурбований тим, щоб не просуватися занадто далеко, занадто швидко, побоюючись ескалації. Зеленський хоче дати зрозуміти, що йому потрібна ця постійна підтримка, яку, відверто кажучи, можуть надати лише Сполучені Штати», – зазначив він.
Бекграунд. Нагадаємо, напередодні стало відомо про новий пакет допомоги від США обсягом $1,85 млрд, він вперше передбачає постачання систем ППО Patriot.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].